Infostart.hu
eur:
386.04
usd:
332.14
bux:
121271.74
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Gyorskorcsolya Eb - Ezüstérmes a magyar férfi, bronzérmes a női váltó

Ezüstérmet nyert a magyar férfi váltó a rövidpályás gyorskorcsolyázók hollandiai Európa-bajnokságán, Dordrechtben. A magyar női váltó a harmadik helyen végzett.

A nemzetközi szövetség (ISU) honlapja szerint a Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba alkotta staféta a rajt után az élre állt, ám az 5000 méteres táv egyharmadához érve visszacsúszott a harmadik helyre a hollandok és az oroszok mögé. A magyarok ezt a pozíciót az utolsó előtti körig tartották, akkor azonban az oroszok megelőzték a hollandokat, akik mellett a magyarok is elszáguldottak, és másodikként értek célba.

Bronzérmet nyert a magyar női váltó a rövidpályás gyorskorcsolyázók hollandiai Dordrechtben zajló Európa-bajnokságának vasárnapi zárónapján.

A nemzetközi szövetség (ISU) honlapja szerint a Heidum Bernadett, Lajtos Szandra, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra összetételű csapat a döntőben nagyot csatázott az olaszokkal a dobogós helyezésért. A két együttes korcsolyázói a 3000 méteres táv rajtjától végig fej fej mellett haladtak, a célba azonban a magyarok értek valamivel korábban.

A győzelmet nem lehetett elvenni az oroszoktól, mögöttük a házigazda hollandok stafétája lett a második.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×