356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Három pont a finnek ellen: Magyarország-Finnország 1-0

A Dárdai Pál által irányított magyar válogatott 1-0-ra legyőzte a finneket Eb-selejtezőn a Groupama Arénában. A győztes gólt Gera Zoltán fejelte a 83. percben. A csoport másik két mérkőzésén a románok és bombameglepetésre a feröeriek nyertek. Bukarestben a hazai csapat 2-0-ra verte az északíreket, a feröeriek pedig 1-0-ra nyertek Athénben.

Dárdai Pál szövetségi kapitány az alábbi kezdő tizenegyet választotta: Király Gábor - Fiola Attila, Lang Ádám, Juhász Roland, Kádár Tamás - Elek Ákos, Tőzsér Dániel - Simon Krisztián, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám.

Király Gábor 92. alkalommal szerepel a nemzeti tizenegyben, ezzel Fazekas Lászlót beérve holtversenyben a második.

Egy finn hiba után gyorsan szögletet rúghatott a magyar csapat, de nem ez volt jellemző az első tíz percre. A finnek többet birtokolták a labdát, keveset volt nálunk, így kevés akciót tudtunk vezetni. Pedig nem volt sebezhetetlen a finn védelem: Dzsudzsák Balázs keresztbe vitte a labdát, de elment a labdája a finn kapu előtt.
Dárdai Pál a mérkőzés előtt figyelmeztetett arra, hogy türelmes játékra lesz szükség, mert nagyon masszív a finn csapat. A játék képe eddig igazolta a véleményét.
Zajlik a csoport másik két mérkőzése is, a feröeriek Athénben, az északírek Bukarestben egyaránt 0-0-ra állnak.
Az első félóra végén Pukki 20 méteres lövése keltett izgalmat. Alig ment a kapu mellé a labda.
A 42. percben Uronen lövése után Király a kapufára ütötte a labdát. Ez volt az első félidő legnagyobb helyzete.
Folytatódik a játék, nincs csere a magyar csapatban. A csoportban 3x45 perc alatt egyetlen gól sem esett.
A második félidő 10. percében Gera levette a labdát egy szabadrúgás után a tizenhatos vonalán, de a lövését Hradecky védte.
Kényszerűségből cserélt a magyar válogatott. A bordáit fájlaló Juhász Roland helyére Forró Gyula állt. (A hírek szerint el is tört a védő bordája.)
Újabb csere: Szalai Ádám helyett Nemanja Nikolics került a pályára.
Gondolta volna valaki, hogy a csoportban ma este a feröeriek szerzik az első gólt, hatvan percnyi játék után, Athénben! Pedig így történt.
A magyar kapu előtt 12 méterre Halsti tiszta helyzetből lőve Forróba lőtte a labdát.
Az utolsó negyedóra kezdetén a harmadik magyar csere: Lovrencsics állt be Simon Krisztián helyére.
Továbbra sincsen magyar helyzet. A románok ellenben m,egszerezték a vezetést, Papp Pál talált az északírek hálójába Bukarestben.
Lovrencsics beadása után Gera bravúros mozdulattal fejelt.
Kibekkeltük a végét.
Magyarország-Finnország 1-0 (0-0)
Groupama Aréna, 19 ezer néző. Jv.: Clément Turpin (francia)
Magyarország: Király Gábor - Fiola Attila, Lang Ádám, Juhász Roland (Forró Gyula, 57.), Kádár Tamás - Elek Ákos, Tőzsér Dániel - Simon Krisztián (Lovrencsics Gergő, 77.), Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám (Nikolics Nemanja, 63.)
Finnország: Lukas Hradecky - Jarkko Hurme, Joona Toivio, Niklas Moisander, Jere Uronen - Markus Halsti (Eero Markkanen, 85.), Tim Sparv, Perparim Hetemaj - Kasper Hämäläinen (Riku Riski, 82.), Teemu Pukki (Joel Pohjampalo, 65.), Roman Eremenko
Gólszerző: Gera (83.)
Sárga lap: Tőzsér (35.), Dzsudzsák (75.), illetve Hurme (54.)

6. Görögország 4 - 1 3 1-5 1

Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

A szenzor a könnyen megoldható beültetést követően folyamatosan adatokat szolgáltat arról, hogy pontosan mennyi glükóz van a szervezetben. Kis János Tibor diabetológus szakorvos az InfoRádióban elmondta: az ujjbegyes méréssel szemben az okostelefonnal összekapcsolható szenzor 1–5 percenként mér, és naponta 288–1440 eredményt mutat.
2024.05.21. kedd, 18:00