356.31
68854.65
2024. május 17. péntek Paszkál

Egy ukrajnai brazil beállította Albert Flórián csúcsát

A Bayern és a Sahtar idegenben szerzett hét-hét gólt, a Chelsea otthon hatot. Egy ukrajnai brazil lemásolta Albert Flórián teljesítményét. A BL-kedd legfontosabb történései.

Nyolc percig bírta kapott gól nélkül az Ajax a Camp Nouban. Messi előkészítése után Neymar emelt a kapuba. Barcelona-Ajax 1-0

A Bayern München is gyorsan előnybe került: Arjen Robben lőtt gólt az Olimpicóban. AS Roma-Bayern München 0-1
Megszületett a Chelsea vezető gólja, a nyáron igazolt francia játékos, Loic Remy vette be a szlovénok kapuját. Chelsea-FK Maribor 1-0
Némi meglepetésre a Sporting előnybe került Gelsenkirchenben. Nani neve került fel az eredményjelzőre. Schalke-Sporting 0-1
Fehérorosz-ukrán csata zajlik Boriszovban, de eddig egyetlen, brazil góllal. Luiz Adriano lőtte. BATE-Sahtar 0-1
A gólja után sérülés miatt lecserélt Remyt váltó Didier Drogba (vitatható) büntetőből megszerezte a Kékek második találatát. Az elefántcsontparti a mostanit is beleértve a legutóbbi 12 BL-szezon mindegyikében szerzett gólt. Chelsea-Maribor 2-0
Lionel Messi sem maradt le Neymar mögött, már neki is van gólja. Legalább 50 százalékos érdeme van a gólban az előkészítő Iniestának. Barcelona-Ajax 2-0
Potyognak a gólok! Rómában Mario Götze és Robert Lewandowski is gólt szerzett, nagy hátrányba kerültek az olasz bajnokságban remekül szereplő "farkasok". AS Roma-Bayern 0-3
Már kétgólos a Sahtar előnye, Luiz Adriano büntetőből is lőtt egyet. BATE-Sahtar 0-2
Teljes K.O. Rómában: a Bayern négyet lőtt fél óra alatt. Ismét Arjen Robben a gólszerző. AS Roma-Bayern 0-4
Nem sokat kell izgulniuk a Chelsea híveinek sem. John Terry ritka góljainak egyikével nőtt az előny. 2012-ben a Napoli ellen talált legutóbb a BL-ben a kapuba. Most valószínűleg lesről, de a bíró megadta. Chelsea-Maribor 3-0
Németországban a sportingos Mauricio megkapta a második sárga lapját, a Schalke pedig néhány percen belül gólra váltotta az emberelőnyt. Obasi lőtt gólt. Schalke-Sporting 1-1
Az ukrán bányászcsapat is beszállt a gólversenybe. Douglas Costa gólja után Luiz Adriano már a mesterhármasát is megünnepelhette. BATE-Sahtar 0-4.
Lassan BL-rekordot állít fel a Bayern. A 36. percben Thomas Müller büntetőből növelte az előnyt. AS Roma-Bayern 0-5
Az UEFA javított, Alex Teixeirának adta a Sahtar első gólját, sebaj, Luiz Adriano lőtt helyette másik kettőt. BATE-Sahtar 0-6
Hector Herrera megtörte a gólcsendet Portóban. FC Porto-Athletic Bilbao 1-0
Kilenc félidőn vagyunk túl ma eddig a BL-ben, 23 góllal.
Klaas-Jam Huntelaar góljával folytatódtak a második félidők. Schalke-Sporting 2-1
Öngóllal növelte előnyét a Chelsea. Chelsea-Maribor 4-0
Nagy a csata Gelsenkirchenben. Benedict Höwedes találata után Adrien Silva szépített. Schalke-Sporting 3-2
Guillermo Fernandez révén egyenlített a Bilbao Portóban. FC Porto-Athletic Bilbao 1-1
Gervinho belőtte az AS Roma becsületgólját. AS Roma-Bayern 1-5
Ricardo Quaresma góljával ismét előnyben a hazai csapat a Sárkányok stadionjában. FC Porto-Athletic Bilbao 2-1
Még egy Chelsea-gól ma estére. Miután Afim Ibraimi kihagyott egy tizenegyest az egyik oldalon, Edin Hazard belőtt egy másikat a túloldalon. Chelsea-Maribor 5-0
Féltucatnál jár a Bayern, Franck Ribery is a gólszerzők között. AS Roma-Bayern 1-6
Shaqiri lőtte a hetediket. AS Roma-Bayern 1-7
Adrien Silva kiegyenlített Gelsenkirchenben! Schalke-Sporting 3-3
Nemcsak a Bayern, a Sahtar is hétnél jár már. Büntetőből Luiz Adriano megszerezte az ötödik gólját. Ez BL-csúcs beállítás, korábban csak Lionel Messi szerzett öt gólt a királykategóriában (2012. március 7-én.) a Bajnokcsapatok Európa-kupájában tíz játékos is szerzett öt gólt, az egyik Albert Flórián, aki az izlandi Keflaviknak rúgott ennyit 1965-ben. BATE-Sahtar 0-7
Szépített az Ajax a Camp Nouban, El Ghazi lőtt a kapuba. Barcelona-Ajax 2-1
Edin Hazard második találatával féltucat a különbség a Stamford Bridge-en. Chelsea-Maribor 6-0
Sandro szép egyéni alakításával eldöntötte a mérkőzést a Camp Nouban. Barcelona-Ajax 3-1
A 87. percig pontszerzésre állt a ciprusi bajnok, de Edinson Cavani akkor megszerezte a vezetést. Apoel-PSG 0-1
Eric Maxim Choupo-Moting megnyerte a meccset a Schalkénak. Tizenegyesből, a 92. percben. Schalke-Sporting 4-3

Kis-Benedek József: százszázalékos biztonság minden intézkedés ellenére sincs

A Robert Fico elleni merényletnek hatása lehet az európai parlamenti választási kampányra is, ám a politikusokat a választások előtt nehéz lesz meggyőzni arról, hogy távolságot tartsanak az emberektől – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora.

Hankó Balázs az Arénában: roppant veszélyes az új uniós felsőoktatási javaslat

Az Európai Bizottság továbbra sem válaszol a magyar kormány novemberi levélére – mondta a június végén lejáró Erasmus-megállapodás jövője kapcsán Hankó Balázs az InfoRádió Aréna című műsorában. A Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, innovációért, szakképzésért és felnőttképzésért felelős államtitkára beszélt a Pannónia Ösztöndíjprogramról, a felsőoktatási bérek rendezéséről és a felvételizők számának alakulásáról is.
2024.05.17. péntek, 18:00