Infostart.hu
eur:
381.06
usd:
319.29
bux:
128194.87
2026. január 28. szerda Karola, Károly

Férfi vízilabda BL - Reccóban búcsúzik a sorozattól az Eger

Tizedik, utolsó mérkőzéséhez érkezett az Eger férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája 2013/14-es kiírásában: a hevesiek vendégként a főtábla egyik hatos csoportjában az olasz Pro Reccóval csapnak össze szombat este.

A reccói látogatás semmi jóval nem kecsegtet a magyar bajnoki címvédő számára. Egyfelől azért, mert az Eger eddigi kilenc főtáblás meccséből csupán egyet nyert meg, nyolcat elveszített, többnyire nagyon simán, olykor egyenesen csúfosnak tekinthető különbséggel. Másfelől annak az olasz együttesnek az otthonában illene helytállnia, amely még bejuthat a hatcsapatos döntőbe, a Final Sixbe. Ott már csupán egyetlen hely kiadó, és a Pro Recco - amelyben a nemzetközi mérkőzéseken Madaras Norbert, a kétszeres magyar olimpiai és világbajnok is játszik - az Eger legyőzésével teheti biztossá továbbjutását, bár már egy döntetlen is elég neki. Gyanítható, hogy élni fognak a lehetőséggel, és még az amúgy bravúrnak számító "ikszet" sem engedélyezik Dabrowski Norbert együttesének.

Az már korábban eldőlt, hogy az Eger nem juthat tovább, és egyetlen sikere, amelyet a görög Olympiakosz ellen ért el, csupán a hatodik, vagyis az utolsó helyhez elegendő.

A magyar bajnok számára a hazai pólóterep kínál lehetőséget a javításra, ehhez azonban a Szolnokot kell legyűrnie a rájátszásos döntőben, amely jövő pénteken kezdődik, és három győzelemig tart.

A BL-főtábla, az A csoport állása a záró kör előtt:
1. Primorje Rijeka (horvát) 20 pont, 2. Pro Recco (olasz) 16, 3. CNA Barceloneta (spanyol) 16, 4. Jug Dubrovnik (horvát) 13, 5. Olympiakosz (görög) 9, 6. ZF-Eger 3

Címlapról ajánljuk
BL-dömping – Szoboszlaiék állhatnak bosszút a Ferencváros búcsúztatásáért

BL-dömping – Szoboszlaiék állhatnak bosszút a Ferencváros búcsúztatásáért

A 2025–2026-os labdarúgó Bajnokok ligája-szezon legsűrűbb napja a szerdai: a ligaszakasz zárásaként mind a 36 csapat azonos kezdési időpontban, este kilenc órától lép pályára. Két csapat, az Arsenal és a Bayern München már bejutott a legjobb tizenhat közé, négy, az Eintracht Frankfurt, a Slavia, a Villarreal és a Kajrat már kiesett. Ám a további 30 csapat számára még „éles” az utolsó meccs.
inforadio
ARÉNA
2026.01.29. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Teljes a káosz a piacon, mindenki azt keresi, hova menekülhetne a bombák elől

Teljes a káosz a piacon, mindenki azt keresi, hova menekülhetne a bombák elől

Mozgalmas napokon van túl a globális devizapiac, előbb a japán jent rángatták meg, majd a dollár kezdett szabadesésbe. Úgy tűnik, mintha a teljes piac egy új egyensúlyi állapotot keresne éppen, amit még nem talált meg. Ebben a helyzetben pedig előjöttek az évtizedes ösztönök, a klasszikus menedéknek számító svájci frank tíz éve nem látott szintre erősödött. Kérdés, mit szól ehhez az alpesi ország jegybankja, mely könnyen nyomás alá kerülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×