361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Phelps nem jutott döntőbe 50 m gyorson

Michael Phelps 18-szoros olimpiai bajnok amerikai úszó nem jutott döntőbe 50 méter gyorson az arizonai Arena Grand Prix-n.

A londoni olimpia után visszavonult, majd karrierjét most újrakezdő Phelps a pénteki selejtezőben vérzett el, miután az ő szintjén gyengének mondható 24.06 másodperces idővel ért célba.

A riói olimpiai indulást is tervező, 28 éves, sokszoros világcsúcstartó egy nappal korábban 52.13 másodperccel ezüstérmes lett 100 méter pillangón az ötszörös ötkarikás aranyérmes Ryan Lochte mögött, aki 51.93 másodperc alatt, a világranglistán második helyet érő teljesítménnyel győzött.

A szám világcsúcsát 49.82 mp-vel tartja Phelps, aki három olimpián szerzett 22 medáljával a nyári játékok történetének legeredményesebb sportolójaként vonult vissza 2012-ben, amellett 26 világbajnoki elsősége is van, s egy aranyat rövidpályás vb-n is nyert.