Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám

Phelps nem jutott döntőbe 50 m gyorson

Michael Phelps 18-szoros olimpiai bajnok amerikai úszó nem jutott döntőbe 50 méter gyorson az arizonai Arena Grand Prix-n.

A londoni olimpia után visszavonult, majd karrierjét most újrakezdő Phelps a pénteki selejtezőben vérzett el, miután az ő szintjén gyengének mondható 24.06 másodperces idővel ért célba.

A riói olimpiai indulást is tervező, 28 éves, sokszoros világcsúcstartó egy nappal korábban 52.13 másodperccel ezüstérmes lett 100 méter pillangón az ötszörös ötkarikás aranyérmes Ryan Lochte mögött, aki 51.93 másodperc alatt, a világranglistán második helyet érő teljesítménnyel győzött.

A szám világcsúcsát 49.82 mp-vel tartja Phelps, aki három olimpián szerzett 22 medáljával a nyári játékok történetének legeredményesebb sportolójaként vonult vissza 2012-ben, amellett 26 világbajnoki elsősége is van, s egy aranyat rövidpályás vb-n is nyert.

Címlapról ajánljuk

Lengyel különgép érkezik Magyarországa a buszbaleset miatt

Az M3-as autópályán történt buszbaleset miatt a lengyel kormány a varsói külügyminisztérium és az egészségügyi szolgálatok képviselőit szállító különrepülőgépet küld Magyarországra - jelentette be Donald Tusk kormányfő.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×