Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária

Szocsi 2014 - Heidum kilencedikként végzett

Heidum Bernadett kilencedik lett szombaton a rövidpályás gyorskocsolyázók női 1500 méteres számában a szocsi téli olimpián, ugyanis a kisdöntőben negyedikként ért célba, de a hétfős fináléban egy versenyzőt kizártak, egy másik pedig nem ért célba.

A múlt hét pénteki megnyitó ünnepségen magyar zászlóvivő, ahogy az elődöntőben, úgy B-döntőben is kiugrott elsőre. Másodjára a harmadik pozíciót tudta elfoglalni az első kanyarban, de hamar az élre korcsolyázott, mígnem osztrák riválisa került elé.

Ezt követően egymást előzgették a versenyzők, mindenki küzdött az első pozícióért, de huzamosabb ideig senki sem tudta megtartani a vezető helyet. A 25 éves Heidum is aktív részese volt a küzdelemnek, rendszerint az 1-3. helyen haladt. Három körrel a vége előtt aztán kigyorsított, belülről próbált előzni, de sikertelenül, ez viszont megtörte a lendületét, s így végül negyedik lett a futamban, melyet végül a hajrában a többiektől elhúzó kanadai Valerie Maltais nyert meg.

"Nagyon élveztem a versenyzést! Jó így korcsolyázni, hogy közben folyamatosan harsog a közönség, kell nekem ez az adrenalin!" - kezdte értékelését a nagydöntő két kiesője miatt végül kilencedik magyar versenyző. "Az elődöntő miatt nem vagyok csalódott, mert két kiváló versenyző vert meg, a B-döntőt sajnálom, mert akár második is lehettem volna, csak elszúrtam az előzési kísérletemet" - tette hozzá.

A szám idei Európa-bajnoki ezüstérmesének felidézése szerint jól tartotta magát az elődöntőben, nem is érezte magát fáradtnak, aztán "hirtelen jött egy fal", amit nem tudott megmászni, mert nagyon besavasodott a lába. A kisfinálét azért bánja, mert három körrel a vége előtt a belülről indított előzési kísérlete nem volt megfelelően előkészítve.

"Még egy kört kellett volna mögöttük haladni, s akkor megindulni. Miután nem sikerült, már nem volt időm újra előzési pozícióba kerülni" - mondta hibájáról Heidum, aki emiatt értékelte felemásra a szombati teljesítményét, mert a negyed- és elődöntőben saját megítélése szerint jól korcsolyázott, de ahogy fogalmazott, a B döntős bakiért kár volt.

A verseny után felszabadultnak és vidámnak tűnő Heidum beszélt a hátralévő 1000 méteres számról és a váltó B-döntőjéről is: előbbire azt a célt fogalmazta meg, hogy legalább egy kört szeretne menni, míg a stafétára azt mondta, nagyon felszívják magukat és ez már az edzéseken is látszik, meg akarják mutatni, hogy milyen is az igazi magyar csapat.

A női 1500 méter másik magyar indulója, az Eb-bronzérmes Kónya Zsófia a 30. helyen zárt.

Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: a születéskor várható élettartamban rosszul áll Magyarország

Sinkó Eszter: a születéskor várható élettartamban rosszul áll Magyarország

Az Európai Unió országaiban átlagosan a GDP 7 százalékát fordítják egészségügyre, a magyar szám 4,7, ezért is örvendetes, hogy évről évre 500 milliárd forinttal többet fordítana egészségügyre a Tisza-kormány – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorban Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ programigazgatója.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Tisza-kormány: sorra jelentik be a személycseréket fontos pozíciókban, új támogatási programok indulnak

Tisza-kormány: sorra jelentik be a személycseréket fontos pozíciókban, új támogatási programok indulnak

Személycseréket hajtott végre a Tisza-kormány fontos turisztikai, postai honvédelmi és közmédiához kötődő posztokon, többnyire az előző rendszerhez köthető személyeket távolítottak el befolyásos pozíciókból. Vitézy Dávid új lakhatási programot jelentett be, főleg a fiatal diákok támogatását célozva. Pakson közben folyik a válságkezelés, a mai nap találkozott volna Magyar Péter az ellenzéki pártok vezetőivel, de visszautasították a meghívást. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel szombaton.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×