Infostart.hu
eur:
380.92
usd:
318.36
bux:
128722.88
2026. január 29. csütörtök Adél

Sakk-vb: A legszebb remények is valóra válhatnak

Kállai Gábor nemzetközi nagymester szerint a dobogós helyek valamelyikének megszerzése reális cél a kínai csapat vb-n szereplő magyar sakk-válogatottnak, és még a győzelem is elérhető közelségben van.

Az együttes a harmadik helyről várhatja az Egyesült Államok elleni szombati mérkőzést. Lékó Péterék csütörtökön az ötödik fordulóban 3,5:0,5-re győztek Izrael ellen. Az örmények egy ponttal vezetnek az oroszok és a magyarok előtt.

Úgy tűnik, hogy Lékó Péter megtalálta a szekrény mélyén a góllövőcipőjét - fogalmazott az InfoRádióban a nyolchónapos kihagyás után visszatérő nagymesterről Kállai Gábor.

Mellette Polgár Judit is jó formában játszik, öt meccsből három győzelem, egy vereség és egy döntetlen a mérlege, Almási Zoltán pedig igen nehéz lélektani helyzetben - két vereség után - hozza a roppant fontos döntetleneket - összegzett Kállai.

A szakíró ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a jól küzdő amerikai csapatot nem szabad lebecsülni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Partnerek vagyunk, nem alattvalók” – hatalmi nyelvet ajánlott Európának a német kancellár

„Partnerek vagyunk, nem alattvalók” – hatalmi nyelvet ajánlott Európának a német kancellár

Ukrajna, Venezuela és legutóbb Grönland. Csupa olyan külpolitikai téma, amely kiélezte az Egyesült Államok és Európa viszonyát, és elbizonytalanította a NATO-n belüli együttműködést. A tűzoltásban oroszlánrészt vállalt a német kancellár, aki a Bundestagban elhangzott kormánynyilatkozatában igyekezett levonni a tanulságokat.

30 százalékos rezsistop – itt van, ki hogyan kapja meg a gáz-, áram-, távfűtés-kedvezményt

Lantos Csaba energiaügyi miniszter elmagyarázta annak részleteit, hogy miként kapják meg a kedvezményt a gázzal, az árammal és a távhővel fűtők, a havi diktálósok és az átalányt fizetők. Vigyázat, van, akinek nyilatkozatot kell majd tennie! Bizonyos társasházakra nem vonatkozik a kedvezmény.
inforadio
ARÉNA
2026.01.29. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×