363.35
68123.99
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

A második félidőre feljavult játékával győzött az Újpest

Megszerezte első tavaszi pontjait az Újpest, miután hazai környezetben 4-1-re nyert a sereghajtó Diósgyőr ellen az NB I 18. fordulójának zárómérkőzésén.

A tavaszi szezon két pont nélküli csapatának összecsapásán Rajczi révén gyorsan vezetést szerzett az Újpest, ám a Diósgyőr néhány percen belül egyenlített. Az első félidőben inkább a lila-fehérek támadtak többet, de mint az eddigi idei összecsapásaikon, most sem tudtak nagy helyzeteket kidolgozni.

A fordulást követően tovább nőtt az újpesti mezőnyfölény, ez a 64. percben Kabát révén érett góllá. A hazaiak csapatkapitánya öt perccel később gyönyörűen csavart be egy szabadrúgást, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. (Kabát a két találatával beérte a góllövőlista élén a fehérvári Alvest és Nikolicsot.)

A hajrára a vendégek elfáradtak, a 4-1-es végeredményt Varga Roland állította be.

ÚJPEST-DIÓSGYÕR 4-1 (1-1)
Szusza Ferenc Stadion, 4000 néző. Játékvezető: Bognár
Újpest: Balajcza - Szokol, Vaskó, Korcsmár, Pollák - Simek (Barczi, 81.), Vasziljevics, Stokes (Varga R., 53.), Millar - Rajczi, Kabát (Martin, 85.)
Diósgyőr: Malinauskas - Bognár, Gal, Supic, Zámbó - Vukadinovics, Menougong, Huszák (Takács P, 59.), Roszel (Sadjo, 79.) - Bajzát (Balajti, 71.), Brnovics
Gólok: 1-0 Rajczi (8.), 1-1 Menougong (13.), 2-1 Kabát (64.), 3-1 Kabát (69.), 4-1 Varga R. (80.)

Wéber Gábor elmondta, ki szorongathatja meg Max Verstappent

A hétvégi Forma–1-es Miami Nagydíjon is a Red Bull és Max Verstappen a fő esélyes – mondta az InfoRádióban Wéber Gábor. A kommentátor a 2024-es szezon első öt versenyének legfontosabb történéseit is elemezte, valamint kitért arra is, milyen következményei lehetnek annak, hogy Adrian Newey tervezőmérnök 2025-ben már biztosan távozik a vb-címvédő istállótól.
2024.05.03. péntek, 18:00