Infostart.hu
eur:
353.64
usd:
310.13
bux:
139865.15
2026. június 26. péntek János, Pál

Ismét lesz Senna a Formula-1-ben

Ismét lesz Senna a Formula-1-ben: a tragikus körülmények között elhunyt Ayrton, a brazilok háromszoros világbajnoka után az unokaöcs, a 26 éves Bruno Senna szerepelhet jövőre az autós gyorsasági versenyzés csúcskategóriájában.

Indulását az a szerződés teszi lehetővé, amelyet az F-1-ben jövőre bemutatkozó Campos istálló kötött az újonc pilótával.

"A Campos Meta számára rendkívüli megtiszteltetés, hogy a közreműködésével térhet vissza a Senna név a Formula One-ba - fogalmazott a szombati bejelentéskor az új csapat vezetője, Enrique Rodriguez de Castro az idei Formula-1-es vb-sorozat záróviadala, az Abu-Dzabi Nagydíjért zajló vetélkedés időmérő versenye előtt, a GP színhelyén. - Nem csupán az első spanyol F-1-es team lesz a miénk, hanem az első ibér-amerikai istálló is" - mondta a dél-amerikai pilóta leigazolásáról szólva.

Ayrton Senna, minden idők egyik legkiválóbb Formula-1-es versenyzője az 1994-es, San Marinó-i Nagydíjon, Imolában szenvedett halálos kimenetelű balesetet. Unokatestvére eddig alacsonyabb autóverseny-kategóriákban szerepelt.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Az eurótagságon kívül rekedni egyenlő a lemaradással, az alacsony bérekkel – mondta Magyar Péter. Kiriakosz Pierrakakisz görög pénzügyminiszterrel, az EuroGrop elnökével és Kármán András pénzügyminiszterrel állt a sajtó elé a miniszterelnök. Még idén felvázolják az euróhoz csatlakozás pályáját, ismertté válik, hogyan, miként, milyen feltételekkel csatlakozhat majd Magyarország az eurózónához, illetve juthat el ennek kapujába. A kormány felveszi a küzdelmet a készpénzállománnyal szemben. Cikkünk frissül!

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Miközben Ukrajna az éjszaka folyamán legalább 660 drónnal támadta Oroszországot – ennyi UAV lelövéséről tett jelentést Moszkva –, az orosz haderő hét ballisztikus rakétával és 189 drónnal mért csapásokat Ukrajnára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×