366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Ismét kikapott a Ferencváros a labdarúgó NB I-ben

Ismét kikapott a Ferencváros a labdarúgó NB I-ben, a Kecskemétnél győzelemmel mutatkozott be az ideiglenes edző, Czéh László. Az Újpest és a Pápa hátrányból fordítva nyert hazai pályán. A Győr meglepetésre csak egy pontot szerzett hazai pályán a Kaposvár ellen, igazságos eredmény született Diósgyőrben. A Vasas három ponttal térhetett haza Szombathelyről.

A hét közben edzőt váltott Kecskemét csapata hazai pályán két góllal legyőzte a Ferencvárost. A találkozó első félidejében többnyire a hazai csapat akarata érvényesült, a kecskemétiek veszélyesebben, több fantáziával játszottak, s a félidő derekán sikerült vezetést szerezniük. A szünet után kevéssel kilenc percen belül három gól esett, s mivel ebből a hazaiak szereztek kettőt, magabiztos előnyhöz jutottak. Az utolsó 20 percben ugyan az FTC játékosai mentek előre, ám kevés hittel és elképzeléssel szövögették támadásaikat, így nem volt esélyük a pontszerzésre. A szerdai kupakudarc után távozó Tomiszlav Szivics helyét - ideiglenesen - átvevő, egykor a Ferencvárosban is játszó Czéh László megérdemelt győzelemmel mutatkozott be a kecskeméti kispadon.

A Vasas idegenben egy góllal legyőzte a Szombathelyi Haladás együttesét. Az első játékrészben a Vasas uralta a mérkőzést, több helyzetet dolgoztak ki a vendégek, s a hazaiak csak szenvedtek. A Haladás a fordulás után végigtámadta a 2. félidőt, ám a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyta, s ahogyan ez ilyenkor lenni szokott, ez megbosszulta magát. A Vasas a semmiből szerzett egy gólt, és ezzel megnyerte a mérkőzést.

A Győr hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Kaposvárral. Az első félidőben a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, több helyzetet is kidolgoztak, ám a Kaposvár az egyetlen lehetőségét gólra váltotta. A második félidő sem hozott magasabb színvonalú játékot, a vendég együttes főként a védekezéssel volt elfoglalva. Az ETO a 89. percben szerzett góllal mentett pontot.

A Diósgyőr hazai környezetben gólnélküli döntetlent játszott a Pakssal. Rendkívül küzdelmes csatát vívtak a csapatok. A vendégek a 43. percben tíz főre fogyatkoztak, ugyanis Várit reklamálásért kiállította a játékvezető. A Diósgyőr főlényben játszott, de a kapuk nem nagyon kerültek veszélybe. Az emberelőnyben lévő DVTK a szünet után nagy erőket mozgósított, de kapura nem volt veszélyes. A Paks lelkesen védekezett, Tökölinek még ziccere is volt, de az eredmény már nem változott. A hajrában a diósgyőri Horváth is piros lapot kapott.

A szünetben még egygólos hátrányban álló Pápa remek második félidei teljesítményével kiütéses, 5-1-es győzelmet aratott a vendég Nyíregyháza ellen. Gyenge első félidőt láthatott a közönség, a csúszós talajon nagyon sok technikai hibát követtek el a játékosok. A vendégek aztán egy szép kontra után megszerezték a vezetést. A 2. félidő második percében esett pápai egyenlítő gól után a hazaiak felszabadultan játszottak, s jobb helyzetkihasználással akár még nagyobb arányban is nyerhettek volna.

Az Újpest hazai környezetben 3-2-re győzött az MTK ellen a labdarúgó Soproni Liga 12. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén. Ez volt a két csapat történetének 200. összecsapása. Az Újpest kezdte jobban a találkozót, több veszélyes akciót követően Rajczi a vezetést is megszerezte a lila-fehéreknek. A vendégek azonban fokozatosan feljavultak és előbb Gosztonyi révén egyenlítettek, majd a szünet előtt Vági gólja a vezetést jelentette. A fordulás után az Újpest jóval harcosabban futballozott és alig húsz perc alatt megfordította a mérkőzést. A hajrában az MTK nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de a fordulatos találkozót végül a lila-fehérek nyerték meg.Kecskeméti TE - FTC 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Litsingi (27., 63.) Montvai (54.) illetve Ferenczi (59.)
Újpest FC-MTK Budapest 3-2 (1-2)
Gólszerzők: Rajczi (8.), Simek (56.), Takács Z. (63.), illetve Gosztonyi (12.), Vági (44.)
Lombard FC Pápa-Nyíregyháza Spartacus 5-1 (0-1)
Gólszerzők: Bárányos (47.), Alex (65., 90.), Bali (83.), Gyömbér (88.) illetve Andorka (39.)
Diósgyőri VTK-Paksi FC 0-0
Győri ETO FC-Kaposvári Rákóczi 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Alekszidze (89.), illetve Nikolic (14.)

500 forint alatti fagyira már nem számíthatunk idén nyáron

Az év második felében tovább nőhetnek a jelenleg 1000-1500 forint közötti süteményárak, miután a csokoládékészítés alapanyagául szolgáló kakaó világpiaci ára rekord szintre nőtt, ami a csokoládé árának 50-60%-os emelkedését is okozhatja. Ami pedig a fagylaltokat illeti, 500 forint alatti gombócárakra idén már nem igazán lehet számítani.