Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 25. szombat Márk

Cáfolat: "Kovács Ágnes nem kérte, hogy kísérjék el"

A Magyar Antidopping Csoport vezetője cáfolta Kovács Ágnes olimpiai úszó vádjait, melyek szerint félrevezették őt az október 30-i ellenőrzés során, amikor az előírtnál kevesebb mintát produkált. Tiszeker Ágnes szerint nekik nincs szükségük doppingesetek gyártására.

A Magyar Antidopping Csoport vezetője szerint a doppingellenőrök egybehangzóan állítják: az október 30-i ellenőrzésen Kovács Ágnes nem kérte, kísérjék el későbbi mintaadás céljából, ennek a dokumentumokban sincs nyoma.

"A konkrét esettel kapcsolatban nem adhatok részletes felvilágosítást, mivel tiszteletben kell tartani a sportoló személyiségi jogait. Ugyanakkor az a vád ért minket, hogy félrevezettük a sportolót. Azt hiszem, Athén óta minden magyar sportoló és szövetség tisztában van vele, mit jelent a mintaadás megtagadása. A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) kódexe világosan rendelkezik erről, azt mindenki ismerheti" - mondta Tiszeker Ágnes.

"Mi nem nyomozó hatóság vagyunk, ha a sportoló távozik a mintavételről, s erről nyilatkozik, nem tartozik ránk, miért és hova megy el" - tette hozzá a szakember, aki hangsúlyozta: a helyszínen nem derült ki, hova hivatalos Kovács Ágnes.

"Ha valaki elé letesznek egy nyilatkozatot, amelyen az szerepel, hogy a mintaadást megtagadom, tudomásul veszem ennek következményeit, ami szintén szerepel a papíron, s ezt áttanulmányozva aláírja, akkor életszerű-e vajon, hogy az ellenőrök azt mondják neki, tessék hazamenni, nem lesz semmi baj? A szabály szerint a versenyzőt úgy kell elkísérni és addig, ahogyan és ameddig az a mintavétellel összefügg. Magánjellegű programokhoz nem kell kíséretet biztosítanunk. Ráadásul ott a helyszínen nem derült ki, mit jelent a hivatalos program. A doppingellenőrök egybehangzó állítása szerint a sportoló nem kérte, hogy kísérjék el későbbi mintaadás céljából, ennek a dokumentumokban sincs nyoma" - jelentette ki Tiszeker Ágnes.

A Magyar Antidopping Csoport vezetője azt mondta, rossz útra vezet érzelmi alapokra helyezni az ellenőrzést, mivel ezek a WADA-kódexben nem szerepelnek.

"Ez az ország Athén óta nem teheti meg, hogy nem tartja be a törvényeket doppingkérdésben. A MACS-nak nincs szüksége doppingesetek gyártására, nem ettől jó a hírnevünk a WADA előtt."

Kovács Ágnes október 30-án versenyen kívüli, előre be nem jelentett doppingellenőrzés során 25 milliliter mennyiségű mintát szolgáltatott, amely az előírt minimum mennyiséget, a 75 millilitert nem érte el, és doppingellenőrzés céljából nem volt elfogadható. Ezt követően a további mintaszolgáltatást a sportoló, hivatalos elfoglaltságára hivatkozva megtagadta, és a megtagadás tényét írásban elismerte - közölte csütörtökön a Magyar Antidopping Csoport.

Ruza József, a szövetség főtitkára az InfoRádióban megerősítette, hogy korábban volt már rá példa, hogy az ellenőrök a sikertelen mintavétel után elkísértek versenyzőket, akik teljesítették az elvárt mennyiséget.

"Volt olyan férfiversenyzőnk, aki gyermeke keresztelőjére készült és megjelentek a WADA ellenőrei, akik elmentek a szertartásra is, mert több órába telt, amíg sikerült a mintaadás" - mondta a főtitkár.

Ruza József beszélt arról is, hogy Kovács Ágnes esetéről a fegyelmi bizottság dönt majd. Az olimpiai bajnok úszó csütörtök délután újabb, immár teljes értékű mintát produkált.

Címlapról ajánljuk
Kitalálta az orvoskamara, hogyan ássák alá az „orvosbárók” feudalisztikus világát

Kitalálta az orvoskamara, hogyan ássák alá az „orvosbárók” feudalisztikus világát

Az úgynevezett orvosbárói struktúrák leépítésének lehetőségeiről készített vitairatot a Magyar Orvosi Kamara. A szervezet álláspontja szerint ezek a rendszerek idegenek az egészségügytől, a jól működő ellátásban nincsenek leválthatatlan, nagyhatalmú szereplők. A MOK tavaly egy felmérést is készített, amely szerint csaknem minden második orvos tapasztalja azt, hogy hátráltatta a karrierjét a hatalmi háló. Álmos Péter, az orvoskamara elnöke beszélt a részletekről az InfoRádióban.

Így reagált Orbán Anita, hogy ő lesz Magyar Péter helyettese is

Óriási megtiszteltetés és hatalmas felelősség számomra, hogy külügyminiszteri feladataim mellett a Tisza-kormány miniszterelnök-helyetteseként is szolgálhatom Magyarországot – írta Orbán Anita a közösségi oldalán, miután Magyar Péter bejelentette helyettesét.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×