Infostart.hu
eur:
386.19
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog

A McLaren átvette a vezetést Interlagosban

Az első szabadedzés Ferrari-fölényt, a második viszont McLaren-Mercedes-dominanciát hozott a Forma-1-es Brazil Nagydíj pénteki napján.

A folyamatosan száradó pályán a pontversenyben élen álló angol Lewis Hamilton autózta a legjobb időt, míg a címvédő spanyol Fernando Alonso a második lett.

A McLaren pilótái sokáig nem is elsősorban a ferrarisokkal, hanem inkább a BMW versenyzőivel küzdöttek, de végül egyértelműen jobbnak bizonyultak náluk. A lengyel Robert Kubica a hatodik, a német Nick Heidfeld a tizedik helyen zárt.

A Ferrari sztárjai az utolsó percekben villogtak, de a brazil Felipe Massa is csak a harmadik helyet tudta megkaparintani megelőzve a finn Kimi Raikkönent. A világbajnoki táblázat harmadik helyezettjét viszont az utolsó gyorskörében Hamilton feltartotta, így több mint 0,3 másodperces hátránya nem biztos, hogy reális.

A négy pilótának a pálya három szektorában nyújtott teljesítménye egyhe McLaren-fölényt tükröz, de a hétvégén napos, száraz idő várható, így a mostani körülményekből még mindig nehéz pontos következtetéseket levonni.

A harmadik szabadedzést szombaton délután három órától rendezik, míg az időmérő edzés este hatkor kezdődik.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×