Infostart.hu
eur:
382.97
usd:
326.23
bux:
109213.64
2025. december 12. péntek Gabriella

Az első nap ingyenes lesz az Eb-n - képgaléria

Bár a margitszigeti sportuszoda bővítése még mindig nem fejeződött be teljesen, a főpolgármester hivatalosan átvette a létesítményt. Demszky Gábor bejelentette, hogy a jövő héten kezdődő Úszó Európa-bajnokság résztvevőit ingyen szállítja a BKV.

Hamarosan elkészül a Hajós Alfréd Sportuszoda Széchy Tamásról elnevezett komplexuma, amelyet külön az Eb-re építettek.

A munkások a legutolsó simításokat végzik, ám a létesítményt már most átvette hivatalosan a főpolgármester.

Demszky Gábor bejelentette, hogy a főváros azzal is támogatja az eseményt, hogy ingyen utazást biztosít a BKV járművein a verseny résztvevőinek.

A főpolgármester hozzátette, hogy a sűrített buszjárat mellett vízibusz is közlekedik majd a szigetre. Az Eb-helyszín környékén a közterület-fenntartók és a Főkert emberei megnövelt létszámban ügyelnek a tisztaságra.

Gyárfás Tamás, a Magyar Úszószövetség elnöke a tájékoztatón bejelentette, hogy a sporteseményt az első napon mindenki ingyen látogathatja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ukrán elnök: karácsonyig kaptunk időt Washingtontól

Az ukrajnai háború befejezéséről szóló megállapodás kidolgozására nem volt konkrét, ultimátumjellegű határidő, de az Egyesült Államok szeretné még karácsony előtt teljes mértékben tisztázni a megállapodás állását - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Kijevben újságírókkal.
VIDEÓ
Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Eleinte bizonytalan hangulat uralkodott ma Európa tőzsdéin, két ellentétes erő hatott és hat ma a piacokra: egyrészt tegnap az amerikai jegybank kamatot vágott és további kamatcsökkentéseket jelzett előre, ami javította a befektetői hangulatot, de ezt követően rontotta a képet, hogy az Oracle a vártnál gyengébb negyedéves számokat tett közzé, ami miatt újra előkerültek a mesterséges intelligencia buborék kipukkanásával kapcsolatos félelmek. A nap végére azonban már felfelé vették az irányt a tőzsdék, ez alól nem kivétel a hazai piac sem: a BUX nagyot emelkedett elsősorban a ralizó OTP-nek köszönhetően, miután több magas célár is jött a bankpapírra. Az amerikai tőzsdéken alapvetően pozitív volt a hangulat: az S&P 500 és a Dow Jones rekordmagasan zártak, a Nasdaqot viszont lehúzta az Oracle vártnál gyengébb gyorsjelentése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×