393.82
365.65
0

Az Inter megszakította a Roma sorozatát

Kis híján tovább javította saját rekordját a Roma az olasz labdarúgó-bajnokságban. A fővárosi együttes a 28. fordulóban sokáig 1-0-ra vezetett a vendég Inter ellen, de végül a milánóiak egyenlítettek (1-1).

A Roma gólját Tardei szerezte a kilencedik percben. A sérült Tottit nélkülöző együttes sorozatban 12. sikerét könyvelhette volna el, de a 89. percben Materazzi fejesből eredményes volt.

A meccs kulcsmomentuma volt a kapus Doni sérülése, aki annak ellenére pályán maradt, hogy fájlalta a karját. Az Inter-gólnál ezen is sok múlhatott.

Ha a Roma nyert volna, akkor a csúcsjavítás mellett egy pontra megközelítette volna az Intert, így viszont visszacsúszott az ötödik helyre. A Fiorentina ugyanis 2-1-re legyőzte a Sienát, és visszaelőzte a fővárosiakat.