394.91
371.5
0

Federer-Bagdatisz döntő lesz férfi egyesben

Bekerült a döntőbe a világelső svájci Roger Federer az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a négy között 6:3, 5:7, 6:0, 6:2-re nyert a német Nicolas Kiefer ellen. Federer a fináléban a ciprusi Markosz Bagdatisszal küzd meg.

A nyitószettben a 2004-ben bajnok, 24 éves Federer 2:1-nél elvette az élete első Grand Slam-elődöntőjében szereplő 28 éves riválisa adogatását, és előnyét megtartva 44 perc alatt hozta a szettet (6:3).

A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, fej fej mellett haladtak a felek egészen 5:5-ig, amikor Kiefer két játékot nyert sorozatban, és 7:5-re nyerve a játszmát kiegyenlítette az állást. A bázeli klasszis viszont innentől összesen két gémet engedélyezett Kiefernek, 2 óra 40 perc alatt végül 6:3, 5:7, 6:0, 6:2-re győzött.

A vasárnapi fináléban a ciprusi Markosz Bagdatisz lesz Federer ellenfele. Kettejük mindhárom eddigi egymás elleni meccsét a svájci sztár nyerte.