Infostart.hu
eur:
361.26
usd:
317.9
bux:
144792.11
2026. július 28. kedd Szabolcs

Törölte az Operaház a Billy Elliot előadásait

A főigazgató azt mondta, hogy a sajtóvita után visszaesett az érdeklődés.

Ókovács Szilveszter, az intézmény főigazgatója elmondta, hogy 29 előadást megtartanak a június-júliusra tervezett 44-ből, 15-öt viszont törölni voltak kénytelenek a sajtóvita nyomán visszaesett érdeklődés miatt.

Az érdeklődők még több mint 20 előadásra válthatnak jegyet, kedd óta napi két előadásban látható a darab. A Billy Elliot-produkció két éve megy, eddigi 90 előadását 101 ezren látták.

Az ügy előzménye, hogy június elején a Magyar Időkben megjelent egy cikk, amelynek szerzője attól féltette az előadást megtekintő gyerekeket, hogy esetleg homoszexuálissá válhatnak az ökölvívás helyett a balettot választó fiú történetének hatására.

A Magyar Állami Operaház főigazgatója a cikkre reagálva egy helyütt úgy fogalmaz: "Attól, hogy valami operaszínpadra kerül abból, ami az életnek eltagadhatatlanul része, még nem propagáljuk".

Címlapról ajánljuk
Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Miután az Országgyűlés megszavazta a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, újabb kérdésekről is döntött az uniós pénzek hazahozatala kapcsán: például országos közlekedésszervező jön létre, amely dönt a tarifákról, menetrendekről, egy másik szervezet feladata pedig a járművek beszerzése lesz. Megkezdődött az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló javaslat vitája. Benyújtották közben a szakképzési centrumokban a kancellári munkakört január 1-jével megszüntető törvénymódosítást is az Országgyűlésnek.

Karácsony Gergely merész javaslata: valamennyi víz legyen ingyen, de aztán...

Visszakéri a vízdíjak meghatározásának jogát a főpolgármester, mondván: a 13 éve nem emelkedő vízdíjak mellett elöregedett a csőhálózat. Budapest vízellátása stabil, de hogy ez így is maradjon, nem szabad pazarolnunk most, a rekordalacsony vízállás és az újabb hőhullám idején – hívja fel a figyelmet Karácsony Gergely.
Dél-koreai zuhanás után fellélegzés az európai tőzsdéken

Dél-koreai zuhanás után fellélegzés az európai tőzsdéken

A befektetők elsősorban a felpörgő negyedéves gyorsjelentési szezonra és a közel-keleti helyzet alakulására figyelhetnek ma is. A piaci feszültséget fokozza, hogy a következő napokban az Amazon, a Meta Platforms, a Microsoft és az Apple is közzéteszi negyedéves eredményeit. A chiprészvények kilátásai szempontjából kulcsfontosságú, hogy a nagy felhőszolgáltatók továbbra is fenntartsák jelentős beruházási kiadásaikat – még akkor is, ha maguk a technológiai óriásvállalatok egyre nagyobb nyomás alá kerülnek.  Ázsiában a dél-koreai Kospi ma 10 százalékot zuhant, miután az indexben jelentős súllyal szereplő Samsung és SK Hynix részvényei is meredeken estek. Európában egyelőre kifejezetten pozitív a hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×