Infostart.hu
eur:
385.58
usd:
331.38
bux:
121750.85
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Itt vannak a legtutibb programok mára

Csukás István 80. születésnapját a Magyar Írószövetségben, Sprió György 70. születésnapját a PIM-ben ünneplik. Hobo a Nemzetiben József Attila-estet tart, kezdődik a Banff Hegyi Film Fesztivál, és Pély Barna nyomja az A38 hajón.

IRODALOM:

- Magyar Írószövetség: Csukás István 80 - Szakonyi Károly mond beszédet

- Petőfi Irodalmi Múzeum: Spiró György 70

- Örkény Könyvesbolt - Glatz Ferenc: Konzervatív reform - Klebelsberg, Domanovszky, Szekfű, Hóman, Hajnal életművének áttekintése talán segít megérteni a magyar történeti és politikai gondolkodás történetét 1920-1949 között.

- OSZK - Propaganda az első világháborúban című kiállítás záróeseménye katalógusbemutatóval és kerekasztal-beszélgetéssel.

SZÍNHÁZ:

- Erkel - Primavera Fesztivál - Szegedi Nemzeti Színház - Mozart: Varázsfuvola - r. Alföldi Róbert

- Rózsavölgyi SZalon - Déry-Makk: Szerelem - Molnár Piroska, Pető Kata és Őze Áron

- Nemzeti - Földes László Hobo: Tudod, hogy nincs bocsánat c. József Attila-est 400.

FESZTIVÁL:

- Corvin: Banff Hegyi Film Fesztivál - alaszkai Iditarod szánhúzó kutyaverseny The Great Alone c. filmet Balogh Ottó, az első magyar induló mutatja be

KONCERT:

- Zeneakadémia - Óbudai Danubia Zenekar: Medveczky Ádám Bartók II. hegedűverseny km. Kelemen Barnabás, Brahms I. szimfónia

- A38 - Random Trip - Pély Barna, Koszi Janka, Mc Kemon

- Gödör - Jazzrael - Zsidó dallamok a világ körül - Gershwin-est, km. Szőke Nikoletta

- BJC - Mytill és a Swinguistique

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
A Mol nyerte el az év olajüzletét, mutatjuk a piaci reakciót

A Mol nyerte el az év olajüzletét, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. január 19. 14:01
×
×
×
×