Infostart.hu
eur:
382.54
usd:
329.32
bux:
124307.61
2026. április 1. szerda Hugó

Közhasznú társasággá vált a Magyar PEN Club

Új alapszabályt fogadott el és annak értelmében közhasznú szervezetté alakult a Magyar PEN Club, így a társaság könyvkiadói tevékenységet is folytathat a jövőben - számolt be Turczi István főtitkár a szervezet szerdai közgyűlésének eredményeiről az MTI-nek.

A főtitkár elmondta: az új alapszabály elfogadására a március 15-én hatályba lépett új polgári törvénykönyv miatt volt szükség. Ezzel összefüggésben alakult közhasznú társasággá az eddig társadalmi szervezetként működő Magyar PEN Club annak érdekében, hogy a jövőben még többet tehessenek a magyar és a nemzetközi irodalom kapcsolatának javításáért - fogalmazott Turczi István.

Mostantól könyvkiadói és programszervezői tevékenységet is folytathat a szervezet, ami "teljesen új helyzetet teremt: ha sikerül, akkor meghatározó könyvkiadóvá válhatunk" - hangsúlyozta. Hozzátette: a szervezet ezzel bekerült az ÁFA-körbe is, ami azt jelenti, hogy az elnyert támogatások egy része visszaforgatható az egyesület tevékenységébe.

Turczi István ismertetése szerint az új alapszabály értelmében az elnökség háromtagúvá vált: Szőcs Géza elnök és a főtitkár mellé Temesi Ferenc Kossuth-díjas írót választották alelnöknek. Az új vezetőséget már nem három, hanem öt évre választják, ám a főtitkár tájékoztatása szerint ezzel "nem kívánnak visszaélni", ezért három év után szavazásra bocsájtják majd a vezetőket. Emellett felállítottak két új bizottságot, a három-három tagú felügyelő- és számvizsgáló bizottságot.

Nyolc új tagot is felvettek a szervezetbe, közöttük van Szentmártoni János, a Magyar Írószövetség elnöke, Szepesi Attila költő és Kenéz Ferenc erdélyi író is.

A közgyűlésen számba vették a társaság jövőbeli programjait, amelyek közül a két legfontosabb a Janus Pannonius nemzetközi költészeti nagydíj átadása augusztus 28-29-én és a nemzetközi PEN-kongresszus, amelyet idén Kirgizisztánban tartanak.

Címlapról ajánljuk
Dobrev Klára: Ukrajnát feltételekkel, de fel kell venni az EU-ba
Aréna

Dobrev Klára: Ukrajnát feltételekkel, de fel kell venni az EU-ba

Pártja terveiről, koalíciós készségéről, a többi indulóhoz való viszonyáról, a jelöltjeik megzsarolásától, valamint az Európai Egyesült Államok fontosságáról és Ukrajna támogatásáról is beszélt Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Bejelentették: teljesen elesett a luhanszki régió

A „Luhanszki Népköztársaság” az első a 2022 szeptemberében elcsatolt négy ukrajnai régió közül, amelyet Oroszország hivatalosan katonailag is maradéktalanul az ellenőrzése alá vont.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 1. 17:18
2026. március 31. 07:05
×
×