Infostart.hu
eur:
361.37
usd:
312.93
bux:
148050.5
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Visszaviszik Munkácsy Honfoglalását a Parlamentbe

Visszakerül Munkácsy Mihály Honfoglalás című festménye az Országházba - tudósított az M1 esti Híradója vasárnap.

Magyarország második legnagyobb festménye eddig a Nemzeti Galériában volt kiállítva, hogy a nagyközönség is megcsodálhassa. A képet a Hősök, Királyok, Szentek című kiállításon tekinthette meg először a nagyközönség, egy év alatt közel 70 ezren látták.

Címlapról ajánljuk
Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés
Rendkívüli hír

Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés

Az alkotmányozás idejére hivatalba lépő köztársasági elnök személyéről, a jelölt(ek)ről egyelőre semmi hír, egyelőre egy napirendi kiegészítési javaslat került fel a parlament honlapjára. A Tisza Párt közölte: a frakció kezdeményezte, hogy a jövő heti plenáris ülésen az Országgyűlés döntsön az új köztársasági elnök személyéről, és a napokban tárgyalnak a kérdésről. Magyar Péter kormányfő ma egyébként Baka Andrással, a Legfelsőbb Bíróság korábbi, Fidesz által elmozdított elnökével találkozott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Egy újabb kontinens nagy részén állhat le az áramellátás a hőség miatt

Egy újabb kontinens nagy részén állhat le az áramellátás a hőség miatt

Rekordszintre ugrott az áramfogyasztás Kína több régiójában a hőhullám hatására, miközben egyes területeken a hőmérséklet a következő napokban megközelítheti a történelmi csúcsokat. Az ország rendszerirányítója szerint az északi, északkeleti és keleti hálózatokban egyaránt csúcsra emelkedett a villamosenergia-terhelés, elsősorban a légkondicionálók fokozott használata miatt. Az adatközpontok bővülése és más gazdasági tevékenységek szintén hozzájárultak a fogyasztás növekedéséhez. Kuangtung tartomány pedig az első kínai régió lett, amelynek havi áramfogyasztása júliusban átlépte a 100 milliárd kilowattórát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×