Infostart.hu
eur:
385.23
usd:
328.61
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Till Attila filmje indul az év európai rövidfilmje díjért

Till Attila Csicska című rövidfilmje díjat nyert a finnországi Tampere nemzetközi rövidfilm fesztiválján a hétvégén, a díj egyben jelölés az Európai Filmakadémia (EFA) 2012-es rövidfilm díjára - közölte a Magyar Filmunió.

A közleményben a filmes szervezet hangsúlyozza: a 2500 főt tömörítő Európai Filmakadémia minden évben 15 európai filmfesztivál díjnyerteséből választja ki az év legjobb rövidfilmjét. Az Európai Filmdíjak 25. jubileumi átadásra december 1-én kerül sor Máltán.

2000-ben Gyarmathy Lívia A mi gólyánk című alkotása lett az év legjobb európai rövidfilmje, majd 2006-ban újra magyar rendező, Kenyeres Bálint vehette át az Európai Filmakadémia rövidfilm díját Before Dawn című rendezéséért.

Till Attila alkotása képviselte Magyarországot a 2011-es cannes-i filmfesztivál Rendezők Kéthete programjában is. A rendező 2008-ban a Pánik című filmmel mutatkozott be a moziközönség előtt, rendezői debütálása elnyerte a filmszemle közönségdíját.

A Csicska producerei Mécs Mónika, Rajna Gábor, Sipos Gábor voltak. A főbb szerepekben Thuróczy Szabolcs, Szitás Balázs és Balsai Mónika látható. A Csicska operatőre Juhász Imre volt.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×