Infostart.hu
eur:
385.1
usd:
328.45
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Sztrájkolni akarnak a szinkronszínészek

Háromnapos sztrájkkal tiltakoznak a szinkronszínészek április 10-től a szinkronok minőségének romlása és az alacsony díjazás miatt.

A Színházi Dolgozók Szakszervezetének elnöke elmondta: azért döntöttek a munkabeszüntetés mellett, mert sikertelenek voltak a stúdiókkal és a filmforgalmazókkal folytatott tárgyalások.

Konrád Antal hangsúlyozta: ha akciójuknak nem lesz eredménye, készek folytatni a sztrájkot.

A szakszervezet vezetője emlékeztetett arra: a művészek honoráriuma és vállalási díja tíz éve változatlan, miután a stúdiók egymás alá ígérnek a piaci verseny miatt.

Konrád Antal szerint a stúdiók azt tanácsolták, hogy a művészek egyenként pereljék be a megrendelőket, ha azok nem fizetik ki nekik a teljes honoráriumot.

A szakszervezet elnöke bízik abban, hogy akciójuk nem marad észrevétlen, hiszen a szinkronstúdióknak egy pár nap kiesés is problémát okozhat.

Konrád Antal kilátásba helyezte: ha a háromnapos sztrájk nem vezet eredményre, akkor olyan hosszú időre tagadják meg a munkát, amivel kárt okozhatnak.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×