Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Donald Trump amerikai elnök aláírja az atomenergia előállításáról szóló elnöki rendeletét a washingtoni Fehér Ház Ovális irodájában 2025. május 23-án.
Nyitókép: MTI/AP/Evan Vucci

Pikáns rajzokat tulajdonítanak Donald Trumpnak - az elnök perel

Donald Trump legkevesebb 10 milliárd dollár kártérítést követel jó hírnevének megsértéséért.

Rágalmazás címén beperelte Donald Trump helyi idő szerint pénteken a Wall Street Journal című amerikai lapot, amely azt állította, hogy az amerikai elnök neve is rajta volt 2003-ban egy születésnapi üdvözlőlapon, amelyet a szexuális bűncselekményekkel és kiskorúak kizsákmányolásával megvádolt néhai üzletembernek, Jeffrey Epsteinnek küldtek, sőt a lap szerint Trump szexuális töltetű rajzokat is mellékelt a köszöntéshez.

Donald Trump legkevesebb 10 milliárd dollár kártérítést követel jó hírnevének megsértéséért.

Jeffrey Epstein 2019-ben - még azelőtt, hogy bíróság ítéletet mondhatott volna felette - öngyilkos lett egy New York-i börtönben. Ügye számos összeesküvés-elmélet táptalaja lett, és felmerült a gyanú, hogy Jeffrey Epstein magasabb körökkel tartott fenn kapcsolatokat. A Donald Trump vezette 'Make America Great Again' (MAGA) mozgalomhoz közel álló körök évek óta kampányolnak azért, hogy hozzák nyilvánosságra az ügy esetleges eltussolásával kapcsolatos dokumentumokat. Trump januári hivatalba lépése után az új adminisztráció álláspontja is az volt, hogy "le kell rántani a leplet" erről a "visszataszító" ügyről.

Az igazságügyi minisztérium egy július 7-én kiadott közleményben ugyanakkor arra a megállapításra jutott, "nem létezik inkrimináló ügyféllista" az Epstein-üggyel összefüggésben, illetve nincsenek bizonyítékok sem arra vonatkozóan, hogy Epstein befolyásos embereket zsarolt volna.

A MAGA mozgalom köreiben a közösségi médiában óriási felzúdulást keltett a bejelentés. Tucker Carlson televíziós személyiség, a Fox News korábbi műsorvezetője azzal vádolta meg Pam Bondi igazságügyi minisztert, hogy "el akarja fojtani" az igazságot, és eljárásával "megsérti" az embereket. Mike Cernovich jobboldali politikai kommentátor, médiaszemélyiség egyenesen Trump elnökhöz intézett felhívást, arra figyelmeztetve, hogy "ez az örökségének része" marad majd, és "senki nem veszi be ezt a próbálkozást az Epstein-ügy eltussolására".

A fokozódó nyomás miatt végül Donald Trump csütörtökön azt mondta: utasította arra Pam Bondit, hogy eszközölje ki az Epstein-ügyben tett tanúvallomások tartalmának közzétételét.

Donald Trump azt állítja, hogy megszakított minden kapcsolatot Epsteinnel jóval azelőtt, hogy annak törvénybe ütköző cselekedetei napvilágra kerültek 2006-ban.

A Truth Social oldalon azt írta az elnök pénteken, hogy mindenkit beperelnek, akinek része volt ebben "a hamis, rosszindulatú, rágalmazó álhír" megjelentetésében.

A Wall Street Journalt tulajdonló Dow Jones médiacsoport szóvivője azt mondta, teljes a bizalmuk tudósításaik pontosságát illetően, és határozott erővel fogják védeni magukat a perben.

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Jövőre is telt házas lesz a Forma-1-es Magyar Nagydíj – mondta az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. A mogyoródi létesítményben a tavasz első felében ér véget a felújítás záró szakasza. Arról is beszélt, hogy miként valósulhatott meg a külföldi szakértők által is elismert beruházás.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×