Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: Unsplash

Rengeteg embernek ért véget a nyaralása Krétán

Tűz van a déli részen, gyorsan terjed, az embereknek el kell hagyniuk a területet.

A görögországi Kréta szigetének déli részén gyorsan terjedő erdőtűz miatt evakuálni kellett az embereket a szállodákból és lakóházakból csütörtök hajnalban, miközben a tűz elérte a part menti területeket.

A helyi hatóságok közlése szerint három helyszínen rendeltek el evakuálást a sziget déli partján. Több épület már a tűz martalékává vált.

A regionális katasztrófavédelmi hivatal illetékese azt mondta, hogy egyelőre nem tudják megfékezni a tüzet az erős szélben, csak lassítani tudják annak továbbterjedését. Közölte továbbá: a kiköltöztetett turisták biztonságban vannak, egy fedett kosárlabdapályára és a sziget más régióiban található szállodákba vitték őket.

A hatóságok közlése szerint eddig több mint 1500 embert telepítettek ki otthonaikból és szállodáikból, de a számuk várhatóan tovább nő. A tűzoltóság és a polgári védelmi ügynökség helyi mobiltelefon-riasztásokat adott ki a kitelepítésekkel kapcsolatban, és arra kérte a lakosokat, hogy ne térjenek vissza, ne próbálják megmenteni az ingatlanukat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 22:03
×
×
×
×