Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Germany and Russia flags together. Russia and Germany relations. Russia vs Germany
Nyitókép: Getty images / Ruma Aktar

Nő a feszültség Berlin és Moszkva között

Az orosz külügyi szóvivő bejelentette: bekérették a moszkvai német nagykövetet, hogy ismertessék vele azokat a „megtorló intézkedéseket”, amiket az orosz állami média németországi tudósítóival való bánásmód miatt hoztak.

Orosz médiajelentések szerint az orosz állami média egyik alkalmazottjának kell távoznia Németországból, mert a bevándorlási hatóság nem hosszabbította meg az újságíró tartózkodási engedélyét. A beszámolók szerint ideiglenesen a férfi feleségének és gyermekének útlevelét is elvették.

Németországban mindent megtesznek annak érdekében, hogy az orosz újságírók elhagyják az országot - jelentette ki csütörtökön Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő. Zaharova hangsúlyozta, hogy a német hatóságok fellépése az orosz újságírók és a média ellen, „határtalan cinizmus és minden vállalt kötelezettség megszegése”. Németország nem hajlandó eleget tenni a a sajtószabadság és a vélemények sokszínűségének védelmével kapcsolatos kötelezettségeinek – jelentette ki.

A szóvivő azt is állította, hogy

uszítással és propagandával teszik nevetségessé az orosz újságírókat, és a nyomásgyakorlás már nemcsak az újságírókat érinti, hanem családjaikat is.

Zaharova a múlt heti szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon egy interjújában már előrebocsátotta, hogy válaszlépésként szankciókra kerülhet sor Moszkvában dolgozó német újságírókkal szemben.

Oroszország tavaly novemberben már visszavonta a német ARD köztelevízió két munkatársának oroszországi akkreditációját, válaszul az orosz Pervij Kanal állami tévécsatorna berlini irodájának bezárására.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×