Infostart.hu
eur:
363.43
usd:
310.36
bux:
134164.99
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika
Pedro Sánchez ügyvivő kormányfő, a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) főtitkára (k) felesége, Begona Gómez (j2) és Carmen Calvo kormányfőhelyettes (b) társaságában a párt madridi székházánál tartott eredményváró rendezvényen 2019. november 10-én, a spanyol parlamenti választások napján.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Fernando Villar

Spanyolország megúszhatja a NATO-sarcot

Spanyolország megállapodott a NATO-val, hogy nem emeli védelmi kiadásait a GDP 5 százalékára - jelentette be Pedro Sánchez miniszterelnök rendkívüli televíziós nyilatkozatban.

"Spanyolország nem fogja GDP-je 5 százalékát védelemre fordítani, de részvétele, súlya, legitimációja a NATO-ban érintetlen marad, minden kötelezettséggel és minden joggal, amelyekkel ez együtt jár"- fogalmazott a kormányfő.

A dél-európai ország csütörtökön jelentette be, hogy észszerűtlennek, kontraproduktívnak tartja a ráfordítás növelését, és, hogy a kormányoknak jogukban áll dönteni arról, meghozzák-e ezt az áldozatot.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a védelmi kiadások 2-ről 5 százalékra emelése lassítaná a gazdaság növekedését, amely azonban szükséges ahhoz, hogy a kiadások fenntarthatók legyenek.

"A ma elért megállapodás jó Spanyolországnak, és az egész NATO-nak, mert bizonyítja, hogy ebben a nagyon nehéz korszakban is működik a multilateralizmus. Spanyolország részvétele a szövetségben és közös elkötelezettségeink érintetlenek maradnak" - mondta Pedro Sánchez vasárnapi beszédében.

Pedro Sánchez kiemelte, hogy Spanyolország elhivatott a béke, a fejlődés, az együttműködés és a multilateralizmus mellett.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter az Akadémián: a kormányzat visszatér a tudományos világot tisztelő és partnerként kezelő attitűdhöz

Magyar Péter az Akadémián: a kormányzat visszatér a tudományos világot tisztelő és partnerként kezelő attitűdhöz

„Szabad tudomány nélkül nincs szabad ország” – mondta Magyar Péter leendő miniszterelnök az MTA-n. Jelezte, hallja a tudomány és a kutatóintézetek dolgozóinak hangját, és érti, hogy az Akadémia vissza akarja fogadni a kutatóhálózatokat, ígérte, közösen kialakítják az új kutatóhálózati irányítási modellt, ami hosszú távra autonómiát biztosít és hatékony működést.

Íme, a magyar írásbeli legfontosabb részeltei

Magyar nyelv és irodalomból középszinten 1160 helyszínen 76 109, emelt szinten 70 helyszínen 2417 vizsgázó tesz érettségit hétfőn – közölte az Oktatási Hivatal (OH).
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×