Infostart.hu
eur:
386.54
usd:
328.3
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Recep Tayyip Erdogan török (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök kétoldalú megbeszélése az Ázsiai Együttműködési és Bizalomerősítő Konferencia (CICA) hatodik csúcstalálkozóján a kazahsztáni fővárosban, Asztanában a kétnapos esemény első napján, 2022. október 13-án.
Nyitókép: Vjacseszlav Prokofijev

A török elnök szerint Izrael az egész térség biztonságát veszélybe sodorja

Recep Tayyip Erdogan török elnök orosz kollégájával, Vlagyimir Putyinnal telefonon egyeztetett, és egyebek közt azt a véleményét hangoztatta, hogy Izrael az egész térség biztonságát sodorja veszélybe az Irán elleni támadásokkal.

A török elnöki hivatal tájékoztatása szerint Erdogan azt is felrótta Benjámin Netanjahu izraeli kormányfőnek, hogy "törvénytelen viselkedése nyilvánvaló fenyegetés a nemzetközi rendre nézve", hozzátéve: "az az erőszakspirál, amelyet Izrael Irán elleni támadása indított el az egész térség biztonságát veszélybe sodorja".

"Elképzelhető, hogy Izrael +kész helyzetet+ akar teremteni a régióban" - szögezte le, és figyelmeztetett: a síita állam elleni támadásoknak "nem szabad elvonniuk a figyelmet a Gázában zajló népirtásról". A felek egyébként, mint azt a Kreml közleményében hangsúlyozták,

a feszültség azonnali csökkentését sürgették.

A nap folyamán korábban Erdogan telefonon beszélt Maszúd Peszeskján iráni elnökkel is, akinek felajánlotta Ankara közvetítői szerepét a konfliktusban.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×