Infostart.hu
eur:
386.16
usd:
331.8
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Airliner in-flight jet contrails travel world airplane Airbus A321
Nyitókép: KenRinger/Getty Images

Több légitársaságnál is jöhetnek az állóhelyek – ez a megoldás kapott zöld lámpát

Újra napirenden van az állóhelyes repülőülések ötlete.

Évek óta rendszeresen felmerül az ötlet, hogy állóhelyeket alakítsanak ki a fapados légitársaságok azon repülőin, amelyek rövid távú járatokat teljesítenek. Most azért került ismét napirendre a téma, mert az olasz Aviointeriors cég Skyrider 2.0 nevű, nyeregszerű ülésének legújabb változata állítólag sikeresen teljesítette a biztonsági teszteket, és akár már 2026-ban bevezetésre kerülhet bizonyos járatokon.

A Skyrider 2.0 egy félig álló ülés, amelyet úgy terveztek, hogy az utasok 45 fokos szögben, a lábukon állva, mégis egy nyeregszerű ülésen, hátukat és fejüket támlának döntve utazzanak, miközben egy biztonsági övet is használnak.

A vg.hu szerint ez a kialakítás lehetővé teszi, hogy a repülőgépek utasterében akár 20 százalékkal több utas férjen el, mivel az ülések mindössze 23 hüvelyk (kb. 58 centiméter) helyet foglalnak el, szemben a hagyományos 31 hüvelykes (kb. 79 centiméter) ülésekkel. A megoldást a koncepció szerint a legfeljebb kétórás repülőutakon lehetne bevezetni.

Bár egyetlen légitársaság sem erősítette meg hivatalosan a Skyrider 2.0 bevezetését, az Aviointeriors közölte, hogy több fapados légitársaság is érdeklődést mutatott a koncepció iránt.

Mindenesetre a szokatlan nyerges ülések még nem kaptak meg minden engedélyt, és az is nagy kérdés lesz, hogy vállalja-e a kényelmetlenebb utazást a nagyközönség az olcsóbb (kérdés, mennyivel olcsóbb) repülőjegyekért.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×