Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
The photo was taken from left side of window of commercial airplane, Fukuoka International Airport (FUK) to Tokyo Haneda International Airport (HND) in the daytime.
Nyitókép: Taro Hama @ e-kamakura/Getty Images

Bombát keresnek, teljesen leállították a Charleroi repülőteret

Minden induló és érkező járatot felfüggesztett a belgiumi Charleroi repülőtér egyik frissen földet ért repülőgépen elhelyezett robbanóanyagról szóló bejelentés miatt - írta a The Brussels Times című, angol nyelvű brüsszeli hírportál.

A beszámoló szerint 11 óra után jelentett bombafenyegetést a budapesti fapados járatokat is kiszolgáló Charleroi légikötő, amely szerint robbanóanyagról érkezett bejelentés a Ryanair Portóból érkező repülőgépének fedélzetén. A repülőgép nem sokkal a bejelentés előtt szállt le a légikikötőben.

"A repülőgépet a légikikötő egy távoleső területére vontatták. A kifutópályát lezárták, és 500 méteres biztonsági körzetet alakította ki" - mondta Nathalie Pierard, a repülőtér szóvivője.

A repülőtér minden érkező és induló járatot felfüggesztett, mivel a lezárás érinti a kifutópályát is - mondta. A terminált egyelőre nem ürítették ki, mivel nem esik a repülőgép 500 méteres körzetén belülre. A repülőgépen tartózkodó mintegy 166 utast a rendőrség utasításai alapján evakuálták. Az illetékes biztonsági hatóságok a helyszínen vannak, jelenleg biztonsági átvilágítást végeznek.

A repülőtér vezetése a vizsgálat eredményének ismeretében határozza majd meg, hogy mikor indulhat újra a légi forgalom. Addig minden érkező járatot egy közeli repülőtérre, Brüsszel, Liege, vagy Lille légikikötőjébe irányítanak - tájékoztatott a szóvivő.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Olyan erő jelent meg a forint piacán, amit eddig nem ismertünk

Olyan erő jelent meg a forint piacán, amit eddig nem ismertünk

2025 egyértelműen a forint éve volt, hiszen ugyan még hátravan pár nap az évből, de az euróval szemben több mint tíz éve nem látott menetelésben van a magyar deviza, a dollárral szemben pedig még ennél is régebben volt példa hasonlóan jó évre. Ebben nagy szerepe volt a magas kamatkülönbözetnek, aki eddig nem ismerte a carry trade fogalmát, most valószínűleg az is hallott róla legalább egyszer év közben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×