Infostart.hu
eur:
385.17
usd:
331.84
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
A drónfelvételen migránsok gumicsónakban kelnek át a La Manche-csatornán 2023. augusztus 24-én. A brit belügyminisztérium jelentése szerint húszéves csúcsot ért el a benyújtott menedékkérelmek száma Nagy-Britanniában, a 2022. május és 2023. május közötti 12 hónapban 19 százalékkal nőtt a menedékkérők aránya. A közlemény szerint ezen időszakban 78 768 menedékkérelmet nyújtottak be a szigetországba illegálisan érkezők.
Nyitókép: MTI/EPA/Tolga Akmen

Csökken a bevándorlószám, de még így is több milliós

Számokat közölt az Eurostat.

Mintegy 4,3 millió ember érkezett az Európai Unióba nem uniós országokból 2023-folyamán, 17,9 százalékkal kevesebb, mint 2022-ben - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken.

A 2023-es migrációs adatokat tartalmazó jelentés szerint mintegy 1,5 millió volt azon uniós állampolgárok száma, akik abban az évben az egyik uniós országból egy másikba költöztek. Arányuk az előző évhez képest nem változott.

Becslések szerint 2023-ban ezer lakosra tíz nem uniós országokból érkezett bevándorló jutott az uniós tagországokban. Az ország lakosságszámához mérten Máltán jegyezték fel az uniós és nem uniós országokból érkezett bevándorlók legmagasabb arányát, ott 1000 lakosra 76 bevándorló jutott. Máltát Ciprus (43) és Luxemburg (40) követte a tagországok között. A legalacsonyabb bevándorlási rátát Szlovákiában regisztrálták a, ahol 1000 lakosra egy bevándorló jutott, majd Franciaországban (6) és Olaszországban (7).

Az EU-n kívülről érkezett bevándorlók száma 2023-ban szinte minden uniós országban meghaladta az unión belülről érkezettekét. Ez alól két tagország volt kivétel: Luxemburg, ahol a más uniós országokból érkezett bevándorlók aránya 85,7 százalék volt az összes érkezőből, és Szlovákia 57,7 százalékkal. Az EU-n kívüli országokból érkezett bevándorlók aránya Csehországban (89,2 százalék), Litvániában (88,9 százalék) és Írországban (87,2 százalék) volt a legmagasabb 2023-ban.

A jelentésben Magyarországgal kapcsolatban azt közölték: 2023-ban összesen mintegy 96 192 bevándorlót vettek nyilvántartásba, akik közül 7308-an egy másik uniós országból érkeztek, 54 029-en pedig nem uniós országból.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×