Infostart.hu
eur:
364.6
usd:
310.98
bux:
133872.25
2026. április 27. hétfő Zita
Ferenc pápa az Árpád-házi Szent Erzsébet-templomban a budapesti Rózsák terén, ahol szegényekkel és menekültekkel találkozik 2023. április 29-én, háromnapos magyarországi apostoli látogatásának második napján.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Kórházban kell maradnia Ferenc pápának

A klinikai kórkép összetettsége miatt a kórházi kezelés folytatása mellett még további napokra van szükség ahhoz, hogy Ferenc pápa állapotával kapcsolatban prognózist lehessen készíteni - közölte a Szentszék a Gemelli-klinika orvoscsapatának véleménye alapján.

Ferenc pápa klinikai állapota csütörtökön is javulást mutatott. Közölték, hogy az egyházfőnél az oxigénterápiát úgynevezett ventillációs maszkkal egészítették ki. Délelőtt a pápa légzési fizioterápiát követett, a délutáni órákban pedig a Gemelli-klinika pápai kórtermének kápolnájában imádkozott. Ezenkívül a munkának szentelte magát.

Matteo Bruni szentszéki szóvivő újságíróknak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy az újabb orvosi közlemény, ahogyan szerdán is történt, már nem nevezi kritikusnak a pápa állapotát. Ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy

az orvosok továbbra sem bocsátkoznak jóslásba a pápa egészségi állapotának alakulását tekintve.

A szóvivő kiemelte: nincsenek információik azzal kapcsolatban, hogy a pápa meddig marad kórházban, és azt sem tudják, hogy vasárnap délben meg tud-e jelenni a klinika ablakában a hívők üdvözlésére.

Ferenc pápa február 14. óta van kórházban. Az orvosok a február 21-én tartott kórházi sajtótájékoztatójukon hangsúlyozták, hogy az egyházfő még legalább egy hétig kezelésre szorul.

A Vatikán csütörtökön bejelentette, hogy lemondták a szombati audienciát. A Szent Péter téren csütörtök este is rózsafüzér-imát tartanak, amelyet Baldassare Reina bíboros, a római egyházmegye általános helynöke vezet.

Címlapról ajánljuk
Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

A modern világ egyik legbiztosabbnak hitt rendszere, a légi közlekedés, 2026-ra meglepően sérülékennyé vált Európában. Nem egy külső sokk, hanem egymásra rakódó politikai és gazdasági döntések vezettek oda, hogy egyes reptereken már az alapvető működés feltételei is hiányoznak. A kerozinhiány nem pusztán energiaellátási probléma, hanem egy mélyebb strukturális feszültség tünete. Egy olyan rendszeré, amelyet túl szűkre szabtak.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Választás 2026: a hétvégén felgyorsultak az események, Kósa Lajos nem ül be a parlamentbe

Választás 2026: a hétvégén felgyorsultak az események, Kósa Lajos nem ül be a parlamentbe

Orbán Viktor bejelentette, hogy nem veszi fel parlamenti mandátumát, de a Fidesz elnöki posztját megtartaná a párt kongresszusának támogatásával. Hasonló bejelentés Kósa Lajos alelnöktől is érkezett az este. A parlamenti frakció vezetését Gulyás Gergely veszi át, miközben a KDNP-ben is "generációváltás" indult: Semjén Zsolt, Latorcai János és Soltész Miklós szintén nem ülnek be az Országgyűlésbe. Kiderült, hogy Orbán Anita a külügyminiszteri poszt mellett miniszterelnök-helyettesi szerepet is betölt. A héten már 12 miniszter neve is nyilvánosságra került Magyar Péter leendő kormányában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×