Infostart.hu
eur:
383.91
usd:
328.38
bux:
123177.04
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Donald Trump amerikai elnök a Narendra Modi indiai miniszterelnökkel tartott sajtóértekezleten a washingtoni Fehér Házban 2025. február 13-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Will Oliver

"Ukrajnának soha nem kellett volna elkezdenie a háborút Oroszországgal" - ezt mondta Donald Trump

Donald Trump amerikai elnök kedden azt mondta, "Ukrajnának soha nem kellett volna elkezdenie a háborút Oroszországgal", hozzátéve, hogy amennyiben ő lett volna az elnök, ez nem is történt volna meg.

Donald Trump a Marco Rubio amerikai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter vezette delegációk rijádi egyeztetését követően tette kijelentését, arra reagálva, hogy Ukrajna sérelmezte, hogy nem hívták meg az amerikai-orosz, az ukrajnai háborút is érintő megbeszélésre.

"Sosem kellett volna elkezdeni; meg tudtatok volna egyezni" - fogalmazott az elnök, hozzátéve: úgy érzi, megvan hozzá a hatalma, hogy véget vessen ennek a háborúnak.

"Békét akarok látni...

Embereket látok, akiket megölnek, orosz és ukrán emberek, de emberek"

- tette hozzá.

Mint mondta, ha ő ült volna az elnöki székben, "meg tudott volna egyezni": "Olyan egyezséget kötöttem volna, amely révén szinte minden területet Ukrajna kapott volna, nem öltek volna meg senkit és egyetlen várost sem romboltak volna le" - szögezte le, egyúttal bírálta elődje, Joe Biden politikáját.

Az elnök ugyanakkor választásokat is sürgetett Ukrajnában, hozzátéve, hogy "(Volodimir) Zelenszkij (ukrán elnöknek) csupán négyszázalékos támogatottsága van".

Ukrajnában utoljára 2019-ben tartottak elnökválasztást. Zelenszkij ötéves mandátuma 2024 végén járt volna le, de a 2022 februárjában bevezetett hadiállapot alatt az ukrán jogszabályok szerint nem lehet elnök- és parlamenti választásokat tartani.

Címlapról ajánljuk
Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett, nem találják őket a hatóságok.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Hozzányúl a rezsicsökkentéshez a kormány!

Hozzányúl a rezsicsökkentéshez a kormány!

A csütörtöki Kormányinfón a legtöbb kérdés a januári nagy hideg miatti, rezsit érintő kormánydöntéssel kapcsolatban érkezett Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterhez. Egyelőre annyi ismert, hogy a kormányban felállt egy munkacsoport Lantos Csaba energiaügyi miniszter vezetésével és a részletek kidolgozása a következő egy hétben valósul meg. Megismételte Gulyás Gergely, hogy a januári rezsistopnak nevezett kormányzati lépés a gázfogyasztás többletéből fakadó lakossági tehernövekedést kompenzálja, a költségvetés terhére. Egyelőre még nem dőlt el, hogy milyen költségvetési lépéssel hozzák létre ennek a fedezetét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×