Infostart.hu
eur:
389.24
usd:
335.49
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
Nyitókép: Pixabay

Adományokból épül gigantikus Mária-szobor

Óriási Mária-szobor építése kezdődött meg a közép-lengyelországi Torun városához közeli Konotopie faluban, az 55,6 méter magas emlékmű egy lengyel milliárdos házaspár hálaadó adományából valósul meg - jelentette a Do Rzeczy lengyel konzervatív hetilap.

Az emlékmű a regionális zarándokhelyként ismert konopiei Mária-szentély közelében fog állni. Magasabb lesz a Rio de Janeiro felett emelkedő, Brazília jelképévé vált, 38,5 méter magas Megváltó Krisztus szobránál, valamint a nyugat-lengyelországi Swiebodzinban 2010-ben készített, helyi látványosságként ismert Krisztus Király emlékműnél, amely 52,5 méter magas.

A konotopiei emlékmű a 40,6 méter magas Mária-figurából és egy korona formájú, 15 méter magas, kilátóteraszként is működő, lifttel ellátott talapzatból fog állni.

A szobor létesítését Grazyna és Roman Karkosik vállalkozó kezdményezte és finanszírozza. A házaspár tavaly a 46. helyen szerepelt a leggazdagabb lengyelek ranglistáján. A szobrot hálaadó adománynak és egyben turisztikai látványosságnak szánják.

A beruházás költségeit egyelőre nem ismertették. Az építkezést a tervek szerint 2026 elején fejezik be.

Címlapról ajánljuk
Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Az iráni háborús helyzet hatására emelkedésnek indult a nyersolaj és a földgáz ára. Ha a konfliktus elhúzódik, akkor tartósan magas maradhat az árszint. Ez a tényező, valamint a forint gyengülése és a dollár erősödése azt okozhatja, hogy itthon jelentősen emelkedhetnek a következő hetekben az üzemanyagárak – mondta az InfoRádióban Mohos Kristóf, a Portfolio elemzője.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán - Katar ezt később cáfolta. Este Donald Trump amerikai elnök bejelentette: "katonailag eléggé legyőzték" Iránt, szerinte Teherán hamarosan megadja magát. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×