Infostart.hu
eur:
360.05
usd:
309.51
bux:
0
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia
Nyitókép: Facebook/Fényes Lóránd

Japán orosz harci repülőkre lett figyelmes

Japán harci repülőgépeket küld a hozzá közeli nemzetközi vizek fölött megjelenő orosz bombázó repülőgépek megfigyelésére - jelentette be pénteken Hajasi Josimasza japán kormányszóvivő.

Sajtótájékoztatóján Hajasi közölte, hogy Tokió előző nap ismét orosz bombázók jelenlétét észlelte az Ohotszki-tenger és a Japán-tenger fölött csütörtökön, amire válaszul harci repülőgépeket küldött megfigyelési célból.

"Egyelőre nehéz megmondani, pontosan mi az orosz repülőgépek célja, mindenesetre az orosz hadsereg folyamatosan aktív a Japán körüli területeken" - szögezte le sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő, hozzátéve, hogy "a japán önvédelmi erők folytatják az őrjáratot, és lépéseket tesznek esetleges légtérsértések esetén".

A japán kormány korábban már jelezte aggodalmait Moszkvának a szigetország környékén észlelt orosz katonai repülőgépekkel kapcsolatosan, például szeptemberben, amikor egy orosz harci repülőgép be is hatolt Japán légterébe.

Az orosz védelmi tárca csütörtökön a Telegramon megerősítette, hogy két, nagy hatótávolságú bombázója az Ohotszki-tenger és a Japán-tenger térségébe repült, valamint egy videófelvételt is közzétett, amelyen két Tupoljev-95-ös repülőgép látható orosz vadászgépek kíséretében egy több mint nyolcórás menetrend szerinti repülésen.

"Az orosz légierő gépeinek minden repülését a légtér használatára vonatkozó nemzetközi szabályokkal szigorúan összhangban hajtja végre" - olvasható a minisztérium közleményében.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az ideiglenesen hatályba lépett Mercosur-egyezményről: ha kell, közbe lehet avatkozni

Szakértő az ideiglenesen hatályba lépett Mercosur-egyezményről: ha kell, közbe lehet avatkozni

Ideiglenes hatályba lépett az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur-államok közötti szabadkereskedelmi egyezmény. Ezzel megnyílt az út a vámcsökkentett és vámmentes termékek előtt, valamint létrejött a világ legnagyobb szabadkereskedelmi övezete, több mint 700 millió fős piaccal. A lehetőségekről és a kockázatokról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány nemzetközi kapcsolatok elemzőjét kérdezte az InfoRádió.

Bauer Bence: rossz, rosszabb és még rosszabb forgatókönyvek között választhat a német kancellár pártja

Egy évvel ezelőtt alakult meg az új szövetségi német kormány Friedrich Merz kancellár vezetésével. A hármas koalíció jövőjét és az előrehozott választások eshetőségét elemezte az InfoRádió Aréna című műsorában az MCC Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója. Bauer Bence szerint tartományi szinten az AfD további térnyerése erősen destabilizálná a szövetségi kormányzatot.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×