Infostart.hu
eur:
382.52
usd:
329.22
bux:
124307.61
2026. április 1. szerda Hugó
Nyitókép: Unsplash.com

Munkaszünetinap-vita Németországban: essen mindegyik hétvégére?

A Berlin-Brandenburg vállalkozói érdekszervezet vasárnapra tetetné az összes hivatalos munkaszüneti napot, hogy több munkanap legyen, ezzel szemben a szélsőbaloldali Die Linke párt a vasárnapra eső munkaszüneti napokat is kiadná hétfőn.

Az Unternehmensverbände Berlin-Brandenburg (UVB) számításai szerint minden újabb munkanap 230 millió eurónyi nemzetgazdasági hasznot termelne Berlinben. A vállalkozói szervezet ezért úgy véli, a régió gyenge konjunktúrája miatt az összes munkaszüneti napot hétvégére kellene áthelyezni, hogy ezzel is pörgessék a gazdaságot - írja a Der Spiegel híradása nyomán a Portfolio.

A vállalkozói érdekszervezet különösen a nőnap (március 8.) megünneplését tenné át hétvégére, ami Berlinben 2019 óta hivatalos munkaszüneti nap.

A főleg az egykori Kelet-Németorszák (NDK) területén népszerű Die Linke (Baloldal) párt viszont nem ért egyet a munkáltatók javaslatával, sőt, a párt Bundestag-csoportjának vezetője, Christian Görke azt javasolja, hogy ha egy munkaszüneti nap valamiért vasárnapra esne, akkor adjanak ki szabadságot a dolgozóknak a következő munkanapon.

Christian Görke javaslata kapcsán arra hivatkozott, hogy Belgiumban, Spanyolországban és Nagy-Britanniában is ez a bevett gyakorlat.

A lap hozzáteszi, a német vállalkozói szféra, konkrétan az Allianz vezetője legutóbb azt is felvetette, hogy a betegszabadság első napjára ne járjon fizetés.

Címlapról ajánljuk
Dobrev Klára: Ukrajnát feltételekkel, de fel kell venni az EU-ba
Aréna

Dobrev Klára: Ukrajnát feltételekkel, de fel kell venni az EU-ba

Pártja terveiről, koalíciós készségéről, a többi indulóhoz való viszonyáról, a jelöltjeik megzsarolásától, valamint az Európai Egyesült Államok fontosságáról és Ukrajna támogatásáról is beszélt Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Bejelentették: teljesen elesett a luhanszki régió

A „Luhanszki Népköztársaság” az első a 2022 szeptemberében elcsatolt négy ukrajnai régió közül, amelyet Oroszország hivatalosan katonailag is maradéktalanul az ellenőrzése alá vont.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Luhanszk elesett, végső ultimátum készül Ukrajnának - Híreink az ukrán frontról szerdán

Luhanszk elesett, végső ultimátum készül Ukrajnának - Híreink az ukrán frontról szerdán

Oroszország arról próbálja meggyőzni Amerikát, hogy adjon kéthónapos ultimátumot Ukrajnának a Donbasz elhagyására - erről beszélt nemrég Volodimir Zelenszkij elnök. Az orosz csapatok közben Kosztyantynivka bekerítésén dolgoznak, a Közép-Donyeckben található város ostroma lényegében elkezdődött. Rosztovot "masszív" ukrán dróntámadás érte - az orosz megye négy városában is dolgozott a légvédelem. A nap folyamán Moszkva bejelentette: elfoglalták Luhanszk megye egészét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×