Infostart.hu
eur:
363.27
usd:
309.3
bux:
134412.44
2026. április 27. hétfő Zita
Szíria
Nyitókép: X / Nedal Al-Amari

Egymillió szír „azonnal haza fog térni”

Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) hozzávetőleg egymillió szíriai menekült hazatérésével számol 2025 első félében - közölte kedden Rema Jamous Imseis, az UNHCR közel-keleti és észak-afrikai ügyekért felelős igazgatója Genfben.

Hozzátette, hogy az embereknek támogatásra van szükségük, hogy lakást és munkalehetőséget találjanak maguknak a hazájukban.

Imseis egyben óva intett attól, hogy a külföldre menekült szíriai menekülteket elhamarkodottan hazatérésre sürgessék. "Senkit sem szabad akarata ellenére visszatérésre kényszeríteni" - húzta alá. "Számítunk a kormányokra, hogy türelemmel lesznek és nem hoznak drasztikus döntéseket" - tette hozzá.

Az UNHCR illetékese szerint még túl korai megállapítani, hogy a menekültek visszatérése biztonságos-e. Egyébként sem várható el, hogy a menekültek évek óta tartó külföldön tartózkodást követően egy éjszaka alatt összecsomagoljanak és hazatérjenek - fogalmazott.

Imseis felhívta a figyelmet arra is, hogy Bassár el-Aszad szíriai elnök hatalmának megdöntését követően nincsenek még új határellenőrzések, az UNHCR azonban már helyben van, és látja, hogy ezrek indultak meg Jordánia és Törökország felől Szíriába, de ugyanúgy ezrek igyekeznek elhagyni az országot. Pontos számokat azonban egyelőre azonban még nem tudnak adni - fűzte hozzá.

Címlapról ajánljuk

Ilyen lesz az Országgyűlés alakuló ülése május 9-én

Fontos, hogy az alakuló ülés napján turisták nem látogathatják az épületet. Ez rendhagyó módon egy szombati nap lesz, és már aznap megszavazhatják Magyar Pétert miniszterelnöknek. A Kossuth téren a Tisza ünneplést hirdetett.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Kétharmadot szerzett a Tisza - Mibe tegyük most a pénzünket?

Kétharmadot szerzett a Tisza - Mibe tegyük most a pénzünket?

Kiütéses győzelmet aratott a 2026-os országgyűlési választásokon a Tisza párt, a politikai földindulás nem csak rövid, de közép- és hosszú távon is alapos átrendeződést hozhat a forint, a hazai állampapírok és a magyar részvények piacán. Adódik a kérdés: hogyan pozícionálják magukat a hazai befektetők? A Portfolio Investment Day 2026 pontosan erre ad választ, profi szakértők segítségével megmutatjuk, hol van még valódi érték, hogy alakítsunk ki ideális portfóliót, hogyan diverzifikáljuk, hogy minden helyzetre képesek legyenek jól reagálni a befektetéseink. Ha tudni akarod, mibe tedd a pénzed a következő évek egyik legbizonytalanabb, de egyben legnagyobb lehetőségeket rejtő időszakában, itt kell lenned. A konferencián van lehetőség az ingyenes részvételre, a program itt érhető el, a regisztráció pedig itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×