A hivatalos eredmények szerint a 2012 óta hatalmon lévő kormánypárt győzött a voksok mintegy 54 százalékának megszerzésével. Az ellenzék azonban a kormánypárt manipulációjára hivatkozva nem ismerte el a választási eredményt és az újonnan megválasztott parlamentet sem.
Zurabisvili szintén illegitimnek minősítette a szavazást, és beavatkozással vádolta Oroszországot, amit azonban Moszkva tagadott.
Az Európai Unió és az Egyesült Államok az október 26-i szavazás "szabálytalanságainak" kivizsgálására szólított fel.
Zurabisvili hétfőn megtartott sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy "a választást egy párt irányította és manipulálta", ez okozta a válságot.
Hozzátette: az országnak "új választásokra van szüksége, hogy Grúziának legitim parlamentje, legitim kormánya legyen".
Nyolc európai ország - köztük Franciaország és Németország - parlamenti delegációjának hétfői érkezésére utalva az államfő közölte: "Barátaink azért vannak itt, hogy velünk együtt keressék a módját, hogyan segíthetnénk kilábalni ebből a válságból".
Salva Papuasvili, a tbiliszi parlament házelnöke, nem volt hajlandó találkozni a küldöttséggel.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke pénteken arról beszélt, hogy "komoly csalás gyanúja merült fel, ami komoly vizsgálatot igényel".
A kormánypárt kitart amellett, hogy a szavazás szabad és tisztességes volt, és az EU-tagság továbbra is "a kormány legfőbb prioritása".