eur:
397.87
usd:
366.79
bux:
88229.7
2025. március 8. szombat Zoltán
old, tank, green, painted, tracks,
Nyitókép: ZenitX/Getty Images

Páncélozott járművek érkeznek Ukrajnába

Litvánia M-577-es páncélozott csapatszállító járművekből álló újabb katonai segélycsomagot adott át Ukrajnának – közölte a balti állam védelmi minisztériuma szombaton.

„Stratégiai célunk Ukrajna megsegítése” – idézte a közlemény Laurynas Kasciunas litván védelmi minisztert. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy országa és a többi szövetséges állam ellátja Ukrajnát a számára nélkülözhetetlen fegyverekkel és katonai felszerelésekkel.

A védelmi tárca nem fedte fel, hogy pontosan hány M-577-es járművet adtak át Ukrajnának. A miniszter emlékeztetett arra, hogy márciusban Litvánia 155 milliméter kaliberű tüzérségi lövedékeket adott Kijevnek, valamint 35 millió eurót különített el a cseh kezdeményezés részeként az ukrán hadsereg lőszerrel való ellátására.

Vilnius azt tervezi, hogy 2024–2026 között legalább 200 millió euró (78,8 milliárd forint) katonai támogatást nyújt Ukrajnának. Oroszország Ukrajna elleni háborújának bő két évvel ezelőtti kezdete óta a balti állam 605 millió euró katonai segítséget nyújtott Ukrajnának.

Ingrida Simonyte litván kormányfő pénteken jelentette be, hogy országa további katonai segély gyanánt háromezer drónt vásárol idén Ukrajna számára mintegy 2 millió euró értékben. Erről azután beszélt, hogy Vilniusban megbeszélést folytatott ukrán hivatali partnerével, Denisz Smihal miniszterelnökkel.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: idén a kormány 1730 milliárd forinttal több pénzt fog a gazdaságba pumpálni

Orbán Viktor: idén a kormány 1730 milliárd forinttal több pénzt fog a gazdaságba pumpálni

Varga Mihály, a napokban hivatalba lépett MNB-elnök, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke után Orbán Viktor miniszterelnök lépett a gazdasági kamara évnyitó rendezvényének színpadára a Puskás Arénában. Közölte: július 1-jéig megkötnek egy új megállapodást az MKIK-val, amelynek nyomán adóegyszerűsítés, adó- és bürokráciacsökkentés érkezik. A miniszterelnök vázolta a gazdaságfejlesztés jövőbeli irányait és pilléreit, valamint azt is, hogy a költségvetési hiányok "elengedése" várható Európában. Leszögezte továbbá: a katonai biztonság az ukrajnai háború vége után is garantált Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.10. hétfő, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Nagy mumus az infláció Magyarországon

Nagy mumus az infláció Magyarországon

Szombaton délelőtt tartották a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdasági Évnyitó rendezvényét, ami már hosszú évek óta a gazdaságpolitikai bejelentések legfontosabb terepének számít. Az MKIK elnöki tisztségét 4 hónapja betöltő Nagy Elek Orbán Viktor miniszterelnököt, Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert és Varga Mihály jegybankelnököt látta vendégül az esményen, akik mind előadást is tartottak. Nagy Márton miniszter és Varga Mihály jegybankelnök előadásában is hangsúlyosan szerepelt az újból erősödő magyarországi infláció, ennek letörésére a kormány és az MNB is eszközökkel készül. Nagy Márton arról beszélt, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium tárgyal a kiskereskedelem szereplőivel, vannak felajánlások, 6 nagylánc közül 2 adott olyan értékelhető vállalást az önkéntes árcsökkentésre, ami elfogadható a kormánynak. Varga Mihály jegybankelnök többször is az óvatos, fegyelmezett és türelmes monetáris politika szükségességét hangsúlyozta, amit Orbán Viktor későbbi beszédében többször is érdekesnek nevezett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×