Infostart.hu
eur:
378.25
usd:
319.97
bux:
123872.77
2026. február 17. kedd Donát
Orosz tüzérségi támadásban megrongálódott lakóépületek a Kijevtől északra fekvő Borodjankában 2023. február 22-én.
Nyitókép: MTI/AP/Thibault Camus

Bendarzsevszkij Anton: hiába jön a tavasz, a háború befagyott

A háborúban az idő alapvetően Ukrajnának kedvez az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány szakmai igazgatója szerint, és úgy véli, vagy fegyverszünet, vagy kisebb intenzitású konfliktus lesz a háborúból.

Egyfajta katonai patthelyzetet látunk – foglalta össze az orosz–ukrán háború egyéves eredményét Bendarzsevszkij Anton az InfoRádió GeoTrendek című műsorában. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány szakmai igazgatója szerint Oroszország nem képes az ukrán védelmi vonalak áttörésére, csak kisebb pozíciós műveleti sikereket tud elérni, elképzelhető, hogy beveszik Bahmut városát tíz hónapnyi harcok után, aztán kimerülnek.

"Kisebb sikerek lehetnek, de a front megmerevedett, néhány kilométeres területi szerzeményekről beszélhetünk mindkét oldalon, ami azt vetíti előre, hogy előbb-utóbb katonailag a felek ki fognak merülni, vagy a konfliktus átmeneti befagyasztása következik, ha van is formális fegyverszünet, ha nincs. Vagy sokkal kisebb intenzitású konfliktusról fogunk beszélni, amely akár éveken keresztül fog folytatódni" – vont mérleget a posztszovjet térség szakértője.

Bendarzsevszkij Anton úgy véli, ebben a helyzetben

az idő inkább Ukrajnának dolgozik,

mert alapvető európai és amerikai érdek, hogy az orosz kísérleteket megakadályozzák Ukrajna megszállására és az érdekszféra mentén történő világfelosztás átalakítására. Ha évekig is elhúzódik a konfliktus, szerinte az idő akkor is Ukrajnának kedvez.

"Előbb-utóbb, ha Oroszország ki akar törni ebből az elszigetelődésből, gazdasági nyitást szeretne, akkor muszáj lesz valamilyen kompromisszumot kötnie vagy a jelenlegi vezetéssel, vagy egy új vezetéssel. Az orosz vezetés nem éppen fiatalokból áll, tehát előbb-utóbb ez a vezetés menni fog az ország éléről, és a következő vezetésnek ezeket a problémákat mindenképpen rendeznie kell" – mondta.

Az orosz–ukrán háború egyéves évfordulóján, pénteken 16.30 órától Nógrádi György, 18 órától pedig Bendarzsevszkij Anton lesz az InfoRádió Aréna című műsorának vendége.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Komoly dilemma előtt állna a Liverpool, ha valaki meg akarná venni Szoboszlait
Sportközgazdász

Komoly dilemma előtt állna a Liverpool, ha valaki meg akarná venni Szoboszlait

Holtversenyben a huszonötödik legértékesebb labdarúgó lett a ranglistán Szoboszlai Dominik, a piaci értéke azonban több összetevőből áll. Szabados Gábor sportközgazdász szerint a magyar játékos értékén jelentőset növel az a képessége, hogy könnyen illeszkedik be és válik húzóerővé.

Elemzők: nagy nevek vannak a Fidesz listáján, de néhányuk szerepeltetése szimbolikus jelentőséggel bír

A Nézőpont Intézet vezetője szerint 40-43 mandátumot szerezhet a Fidesz-KDNP az országos listáról. A Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője szerint sok a régi arc a lista elején. Mráz Ágoston Sámuel és Závecz Tibor erről az Inforádió Aréna című műsorában beszélt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.17. kedd, 18:00
Légrádi Tamás
a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke
Különös harckocsi bukkant fel Oroszországban, Moszkva bevetette a stratégiai bombázókat – Ukrajnai háborús híreink kedden

Különös harckocsi bukkant fel Oroszországban, Moszkva bevetette a stratégiai bombázókat – Ukrajnai háborús híreink kedden

Új felvételek tanúsága szerint Oroszország megkezdte a T-72A harckocsik korszerűsítését, ami arra enged következtetni, hogy az újabb, T-72B változatok készletei kimerülőben vannak. Az Uralvagonzavod harckocsigyárból származó videót Andrij Taraszenko páncélosjármű-szakértő tette közzé Telegram-csatornáján - közölte a Militarnyi. A február 17-i genfi csúcstalálkozó előtt Oroszország és Ukrajna is nagyszabású támadást hajtott végre a másik ellen. Moszkva csapásai térképen is megjelenek. A támadásban az oroszok stratégiai bombázói is megjelentek, így a Tu-95MSz, vagy a Tu-160-asok. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×