Infostart.hu
eur:
379.12
usd:
319.29
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

New Yorkban államban szigorították a lőfegyverviselési szabályokat

A New York állambeli törvényhozás pénteken olyan törvényt fogadott el, amely jelentősen korlátozza a lőfegyverek viselését

A The New York Times beszámolója szerint az új törvény tiltja a lőfegyvertartást a legtöbb nyilvános helyen, például metrókban, parkokban, kórházakban, stadionokban és óvodákban. Ezen túlmenően lőfegyver nem tárolható olyan helyiségben, amelynek tulajdonosa nem adott erre engedélyt.

A törvény értelmében annak, aki fegyvertartási engedélyt kíván szerezni, 16 óra lőfegyverkiképzést, két óra lőtéren végzett képzést, valamint írásbeli vizsgát és személyes interjút kell teljesítenie. Ezenkívül az engedélykérelmezőket a helyi hatóságok is ellenőrzik.

A fegyverviselésre vonatkozó törvény szigorításáról szóló vita azután erősödött fel, hogy megnőtt a halálos áldozatokkal járó lövöldözések száma az Egyesült Államokban. Június 2-án négy halálos áldozata volt annak a lövöldözésnek, amely az Oklahoma államban található Tulsa városában zajlott le egy kórházi épületben. Május 24-én lövöldözés történt a texasi Uvalde város egyik általános iskolájában, amelynek következtében 19 gyerek és három felnőtt, köztük az elkövető meghalt. Napokkal korábban pedig a New York állambeli Buffalo városában nyitott tüzet egy fegyveres egy szupermarketben és megölt 10 embert.

Június elején Joe Biden amerikai elnök a fegyvertartást és -eladást szabályozó jogszabályok szigorítását kezdeményezte, majd június 25-én aláírta a Kongresszus által korábban jóváhagyott, a fegyverek birtoklásának és viselésének biztonságosabbá tételét célzó törvényt.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×