eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Járművek haladnak a romok mellett a libanoni fővárosban 2020. augusztus 19-én. Tizenöt nappal korábban Bejrútban 2750 tonna, a kikötőben évek óta tárolt ammónium-nitrát röpült a levegőbe. Legkevesebb 171 ember meghalt, mintegy hatezren megsérültek, és százezrek otthona vált lakhatatlanná.
Nyitókép: MTI/AP/Huszein Malla

Tábori kórház és több mint ötszáz olasz katona érkezett Bejrútba

Segélyszállítmányt is vittek, az augusztus 4-i tragikus robbanást követő helyreállítási munkálatokban segédkeznek.

A segélyszállítmány szombat délután érkezett egy hajóval. Az olasz minisztérium közölte, hogy Lorenzo Guerini tárcavezető hétfőn látogat Bejrútba. Olasz katonák már évek óta állomásoznak Libanonban az ENSZ 12 ezer fős UNIFIL békefenntartó egységének részeként. A misszió olasz parancsnokság alatt áll.

A bejrúti kikötőben augusztus 4-én történt a katasztrófa, amelyben több mint 2700 tonna, a kikötőben évek óta különösebb óvintézkedések nélkül tárolt ammónium-nitrát robbant fel. A több mint 180 halálos áldozatot és 6000 sebesültet követelő katasztrófa a főváros kórházaiból kettőt súlyosan megrongált. A robbanást követően megugrott a koronavírussal fertőzöttek száma is. A libanoni hatóságok válaszul kijárási korlátozásokat rendeltek el. Az országban eddig mintegy 12 ezer 200 fertőzöttet jelentettek.

Kuvait bejelentette, hogy segít újjáépíteni a robbanásban megsemmisült gabonatározót. A 120 ezer tonna befogadóképességű építmény Libanon egyetlen nagy kapacitású tározója volt. Megsemmisülése súlyos probléma a gazdasági nehézségekkel küszködő országban.

Raul Nehme ügyvivő libanoni gazdasági miniszter ugyanakkor biztosította a lakosságot, hogy nem kell liszt-, vagy kenyérhiánytól tartani. Libanon gyakorlatilag teljesen importra szorul ezekből a termékekből.

A bejrúti robbanásról és következményeiről az Infostart összes hírét megtalálja ITT.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×