eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 6. vasárnap Brúnó, Renáta
Európai uniós és brit zászló a Nagy-Britannia uniós tagságának megszűnését (Brexit) ellenző tüntetésen az Európai Parlament épülete előtt Brüsszelben 2020. január 30-án. Az európai uniós tagállamok kormányainak képviselőiből álló Európai Tanács a nap folyamán írásbeli eljárás keretében európai uniós oldalról végérvényesen elfogadta a Nagy-Britannia uniós tagságának megszűnéséről rendelkező megállapodást. A brit EU-tagság 2020. január 31-én, közép-európai idő szerint éjfélkor ér véget.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Brexit: alig haladnak a tárgyalások

Egyik fél sem elégedett az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének kialakításáról szóló tárgyalássorozat legújabb fejleményeivel.

Csalódást okozott a tárgyalások e heti fordulója az Egyesült Királyság elkötelezettségének hiánya miatt, London ugyanis egyebek mellett nem hajlandó valódi tárgyalást folytatni az egyenlő versenyfeltételekről - közölte Michel Barnier, az Európai Bizottság brexit-ügyi főtárgyalója Brüsszelben.

Barnier a szigetországgal kialakítandó jövőbeli kapcsolatokról folytatott tárgyalások harmadik fordulóját követően tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: nem történt semmiféle kézzelfogható előrelépés a kulcsfontosságú kérdéseket illetően, az Egyesült Királyság bizonyos alapvető kérdésekkel továbbra sem akart komolyan foglalkozni.

"Nagyon csekély" előrelépést sikerült csak elérni a legfontosabb kérdésekben

az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének kialakításáról szóló tárgyalássorozat e héten tartott harmadik fordulóján - közölte pénteken David Frost, a brit tárgyalóküldöttség vezetője.

Az új koronavírus okozta járvány miatt videókapcsolaton tartott, pénteken befejeződött forduló után Frost a Downing Street által kiadott nyilatkozatában közölte: a haladás fő akadálya az, hogy az EU olyan "újszerű és kiegyensúlyozatlan" javaslatokhoz ragaszkodik, amelyek az uniós jog- vagy szabványrendszerhez kötnék az Egyesült Királyságot, a szabadkereskedelmi megállapodások történetében példátlan módon.

Az Egyesült Királyság január 31-én lépett ki az Európai Unióból. A távozás pillanatában 11 hónapos átmeneti időszak kezdődött, amelynek legfontosabb célja az, hogy időt biztosítson a megállapodásra a jövőbeni kétoldalú kapcsolatrendszer szabályairól. A brit kormány mindenekelőtt átfogó szabadkereskedelmi megállapodást kíván elérni az EU-val.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: 2025-ben jelentős drágulás jöhet a lakáspiacon

Szakértő: 2025-ben jelentős drágulás jöhet a lakáspiacon

Tovább gyorsíthatja az ingatlanok drágulását az a kormányzati bejelentés, amely szerint jövőre az önkéntes nyugdíjmegtakarításokat adómentesen lakáscélra lehet fordítani. A becslések szerint ez a lehetőség 300 milliárd forint extraforrást hozhat a lakáspiacra.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. október 6. 08:27
×
×
×
×