Infostart.hu
eur:
389.55
usd:
335.76
bux:
122655.67
2026. március 25. szerda Irén, Írisz

Nagy veszély az olaszországi utakon

Nem felel meg a biztonsági előírásoknak 200 olaszországi autópálya-alagút, a hiányosságok helyenként olyan súlyosak, hogy veszélyt jelentenek a közlekedők biztonságára - írták olasz lapok a közlekedési minisztérium egy kiszivárgott dokumentumára hivatkozva.

A tűzoltóságoknak és más illetékes szerveknek novemberben elküldött irat szerint az 500 méternél hosszabb alagutakban megnőtt a balesetveszély, a biztonsági rendszerek és a menekülőutak hiányosak, az alagutak az Európai Unió legminimálisabb biztonsági követelményeinek sem felelnek meg.

A minisztériumi körlevél azzal kapcsolatban került nyilvánosságra, hogy december 30-én nagy betontömbök hullottak alá az A26-os autópálya egyik Genovához közeli alagútjának mennyezetéről és csak a szerencsének köszönhető, hogy nem történt sérülés.

Néhány napja le kellett zárni egy alagutat az A6-os autópályán is Torino és Savona között hasonló esemény miatt.

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×