Infostart.hu
eur:
379.27
usd:
319.62
bux:
126964.02
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Durva vihar a kedvelt üdülőhelyen

Szélviharral kísért heves esőzés söpört végig a horvát tengerparton kedden és szerdán; a tenger elöntötte az Isztriai városokat, Dalmáciában pedig komoly károkat okozott a viharos erejű szél - közölte a helyi sajtó.

Isztriában az éjjel a tűzoltók ötven helyen dolgoztak a kárfelszámoláson. Az erős szél fákat döntött ki, háztetőket szakított le és autókat rongált meg. Reggelre az esőzés következtében megáradtak a folyók, fennakadásokat okozva a közlekedésben.

Dalmáciában továbbra is a legmagasabb fokozatú, vörös riasztás van érvényben.

Splitben elöntötte az utcákat a tenger, a Diocletianus palota pincéi is megteltek vízzel.

Sibenikben orkánerejű szélvihar tombolt, a helyi szélerőművek 2014-es üzembe helyezése óta nem mértek ilyen erős széllökéseket, szél sebessége meghaladta a 187 kilométer per órát.

Dubrovnik közelében szerda délután rekordmagasságú, 11 méter magas hullámokat rögzített a horvát hidrometeorológiai intézet.

A vihar után a legtöbb tengerparti helyen normalizálódott a helyzet - számolt be róla a horvát sajtó.

Dél-nyugat Szlovéniában a tengerparti Piran, Izola és Koper városát is elöntötte a víz a heves esőzések és ciklonok hatására. Izola egyes részein 60 centiméter magasan állt a víz.

A szlovén Környezetvédelmi Ügynökség jelentése szerint a tengerszint a térségben 60 éve nem volt ilyen magas. Ehhez hozzájárult a telihold hatása és a déli szél nyomása is - hangsúlyozták.

A tengerszint magassága a koperi árapályszintmérő adatai szerint kedd este elérte a 373 centimétert, ami 1961 óta a második legmagasabb szint. 1969-ben 394 centiméteres tengerszint magasságot jegyeztek.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×