eur:
411.26
usd:
393.02
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

Végignézték, ahogy elég a pénzük - videó

Közösségi finanszírozásban épített rakétát egy japán cég. A kilövés azonban nem sikerült, a szerkezet a befektetők szeme láttára vált semmivé.

Másodpercekkel az indítás után kigyulladt egy magántársaság rakétája Japánban. A Hokkaido székhelyű fejlesztő cég közölte, hogy senki sem sérült meg a mintegy 10 méter hosszú, fél méteres átmérőjű, egy tonna súlyú rakéta robbanásában.

Ha sikerült volna a start, akkor ez lett volna az első magánerőből épített japán rakéta, amely eléri a világűrt. Az Interstellar Technologies vállalatnak ez volt a második kudarcba fulladt rakétakísérlete.

A művelet több tízmillió jenbe került, amelyből 30 milliónyit közösségi finanszírozásban teremtettek elő - írja a Japan Times. A befektetők a helyszínen nézhették végig a kilövést, és azt, ahogyan pénzük semmivé lett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×