Infostart.hu
eur:
381.85
usd:
325.11
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Törökország újra megnyitotta határát Bulgária felé

Törökország újra megnyitotta határátkelőit Bulgária felé, miután szombatra virradóan lezárta azokat az éjszakai török puccskísérlet nyomán - közölte Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök.

A bolgár kormányfő a török nagykövettel való tanácskozást követően újságírók előtt elmondta: nincs jele annak, hogy megnövekedett volna a Bulgáriába tartó menekültek száma. A török kormány emellett biztosított mindenkit, hogy a határt nem özönlik el illegális bevándorlók - fűzte hozzá.

"Kapcsolatban állunk a török kormánnyal, a miniszterelnökkel és a nagykövettel is. Mindegyikük teljes mértékben arról biztosított bennünket, hogy a határ nem kerül (az illegális bevándorlók) nyomása alá" - jelentette ki Boriszov.

A törökországi menekülttáborokban, amelyek több mint hárommillió szíriai, iraki és afgán menekültnek nyújtanak szállást, nyugalom honol, illetve a török hatóságok beleegyeztek abba, hogy szintén megerősítik a határvédelmet - tájékoztatott a kormányfő.

Bulgária további 230 katonával erősítette meg őrjáratait a bolgár-török határ mentén, hogy elejét vegyék egy lehetséges migránsáradatnak - fűzte hozzá Boriszov. Bulgária közös határát Törökországgal - amely egyben az EU külső határa is - 2014 óta a kritikus szakaszokon, 30 kilométer hosszan drótkerítéssel védik. Június végén Rumjana Bacsvarova bolgár belügyminiszter bejelentette: a nagyjából 270 kilométeres határ teljes hosszán kerítést építenek.

A szófiai külügyminisztérium korábban az államcsínykísérlet miatt felszólította a Törökországban tartózkodó bolgár állampolgárokat, hogy ne menjenek ki az utcára.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódik az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×