Infostart.hu
eur:
385.91
usd:
328.97
bux:
121439.97
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Hétezren éjszakáztak emiatt a francia szuperexpresszeken

Elektronikai hiba miatt mintegy hétezer ember töltötte az éjszakát Franciaországban, Párizs és Bordeaux között a TGV szuperexpresszeken - számolt be szombaton a France-Info helyi rádióállomás.

Az üzemzavar következtében ezen a vonalon kikapcsolt az automata jelzőberendezés. Először fordult elő ilyen eset a francia vasutak történetében - idézte a francia BFM TV az állami vasúttársaság, az SNCF egyik munkatársát. A szuperexpresszek vonalán tapasztalt leállás kihatott a helyi érdekű vasút közlekedésére is.

A vasúti rendszer ügyeletese átvette az irányítást a váltórendszerek felett, ami természetesen jelentős késéseket okozott a forgalomban mindkét irányban. Az utasokat kárpótolták a jelentős késésért és a kényelmetlenségért.

Szakértők elmondták, hogy a jelzőrendszer súlyosan meghibásodott, a javítás sok időt igényel majd.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×