Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Moszkva megtiltotta a vágott virág importját Hollandiából

Oroszország megtiltotta a vágott virág behozatalát Hollandiából, az intézkedés még a héten életbe lép.

Az orosz Állategészségügyi és Növényvédelmi Szövetségi Szolgálat (Rosszelhoznadzor) az intézkedést növényegészségügyi szempontból hozta meg. A Rosszelhoznadzor jelezte: az ideiglenes intézkedés kizárólag a Hollandiában nevelt virágokra vonatkozik. Az orosz szakhatóság közleménye szerint, miután "az Európai Unió illetékes hivatalaival egyeztettek a kérdésben, döntenek az importtilalom meghosszabbításáról vagy feloldásáról".

A Rosszelhoznadzor azt közölte, hogy az elmúlt három hónapban 324 tételnyi, az Európai Unióból származó vágott virág esetében mutattak ki állati, vagy gombás eredetű fertőzést. Ezek 58 százaléka Hollandiából származott.

Címlapról ajánljuk
Törvények, viták, pénzbüntetések – ez történt az Országgyűlésben 2025-ben

Törvények, viták, pénzbüntetések – ez történt az Országgyűlésben 2025-ben

Az Országgyűlés 2025-ben is sok szenvedélyes vitát folytatott le és számos fontos jogszabályt alkotott meg, amelyekről – a napirend előtti felszólalásokról, az interpellációkról, a kérdésekről, az azonnali kérdésekről, az általános vitákról, a határozathozatalokról és a bizottsági ülésekről – év közben részletesen beszámolt az InfoRádió, most a leglényegesebb idei parlamenti történéseket és döntéseket idézi fel ez az összeállítás.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×