Infostart.hu
eur:
364.1
usd:
311.81
bux:
148659.81
2026. augusztus 20. csütörtök István

Bezáratták az üzleteket Párizs központjában a zsidó negyedben

A rendőrség bezáratta pénteken az összes üzletet Párizs központjában az ottani híres zsidó negyedben, noha messze esik a folyamatban lévő két túszválság helyszínétől.

A polgármesteri hivatal közlése szerint a turisztikai központnak számító Marais negyedben lévő Rosiers úton lévő boltokról van szó, egy kilométerre a Charlie Hebdo hetilap szerkesztőségétől, ahol 12 embert gyilkoltak le szerdán szélsőséges iszlamista merénylők.

Párizs keleti részén egy fegyveres pénteken legalább öt túszt ejtett egy kóser élelmiszerboltban.

A szombati zsidó heti pihenőnap, a sabbath előestéje miatt az üzletek ilyenkor általában a szokásosnál népesebbek, a vevők között franciák és külföldiek egyaránt vannak.

Címlapról ajánljuk

„Fura urak” és felszabadulás – Tarr Zoltán állami és miniszteri díjakat adott át

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk.  Délután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy növeli a hosszúoldali kötvények visszavásárlását, erre pedig nagyot ugrottak a fémek és a tőzsdék, emellett pedig a dollár is nagyobbat gyengült és a kötvényhozamok is csökkenni kezdtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×