Infostart.hu
eur:
389.61
usd:
336.03
bux:
122655.67
2026. március 25. szerda Irén, Írisz

Szuperkémprogram támadja az orosz és szaúdi távközlést

Minden eddiginél fejlettebb kémprogram támadja mások mellett Oroszország és Szaúd-Arábia távközlési vállalatait - írta iparági szakértőket idézve a hétfői Financial Times.

A londoni gazdasági napilap szerint a Symantec kiberbiztonsági vállalat által felfedezett, Regin nevű számítógépes kémszoftvert valószínűleg egy nyugati hírszerző szolgálat terjeszti, és a szoftver bizonyos elemei fejlettebbek a hírhedt Stuxnetnél is, amelyet az Egyesült Államok és Izrael dolgozott ki 2010-ben az iráni nukleáris fejlesztési program ellen.

Orla Cox, a Symantec biztonsági igazgatója a Financial Timesnak elmondta: a többi hasonló profilú szoftver "a közelében sincs" a Reginnek; a cég nem ismer olyan kémprogramokat, amelyeket össze lehetne mérni ezzel az új szoftverrel.

Orla Cox szerint a Regin kifejlesztése hónapokig, akár évekig is tarthatott.

A Symantec szerint egyelőre nem világos, hogy a Regin milyen módon fertőzi meg a kiszemelt rendszereket, de a programot eddig elsősorban orosz, szaúdi, valamint mexikói, ír és iráni internetszolgáltató és távközlési cégek ellen vetették be.

Címlapról ajánljuk

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Elitkatonákat vezényel Trump Irán térségébe, erős katonai hatalmak szállhatnak be a háborúba - Percről percre tudsósítunk az iráni háborúról kedden

Elitkatonákat vezényel Trump Irán térségébe, erős katonai hatalmak szállhatnak be a háborúba - Percről percre tudsósítunk az iráni háborúról kedden

Különleges erőket és elit deszantosokat vezényel Donald Trump amerikai elnök a Közel-Keletre, miközben arról beszélt tegnap is, hogy elkezdtek tárgyalni Iránnal a háború lezárásáról. Teherán továbbra is azt állítja: nincs semmilyen tárgyalás. Izrael átfogó szárazföldi hadjáratot kezdett Libanon területén, minden jel arra mutat, hogy megszállják az ország déli részét. Az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia közben komolyan mérlegeli, hogy beszéllnak a háborúba Izrael és Amerika oldalán, mivel Teherán folyamatosan támadja a területüket. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború keddi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×