Infostart.hu
eur:
364.05
usd:
316.33
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Fellendülést ígér a görög kormányfő

A görög miniszterelnök szerint jövőre már fellendülést mutathat a több éve recesszióban lévő gazdaság.

 Antonisz Szamarasz azt mondta: az adóreform csökkenteni fogja az alacsony jövedelműek terheit, tényleges növekedés pedig 2014-re várható.

Az euróövezeti országok pénzügyminiszterei és a Nemzetközi Valutaalap képviselői a múlt héten állapodtak meg abban, hogy Görögországnak az eredetileg elhatározott 120 százalék helyett elegendő lesz a bruttó hazai össztermék 124 százalékára csökkentenie államadósságát 2020-ra.

A megállapodás lehetővé teszi, hogy az ország további pénzügyi támogatást kapjon a nemzetközi szervezetektől. A nemzetközi hitel újabb részletét - összesen mintegy 44 milliárd eurót - Athén várhatóan már ebben a hónapban vagy januárban kapja meg.

Címlapról ajánljuk
Csörnyei Géza: az 50-60 éves budapesti vízvezetékek az élettartamuk végére jutottak

Csörnyei Géza: az 50-60 éves budapesti vízvezetékek az élettartamuk végére jutottak

A fővárosi vízhálózat átlagéletkora 50 év felett van, de nem a 100 évnél idősebb vezetékekkel van a legtöbb probléma – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója. Beszélt arról is, hogy ezek a vízcsövek rosszul bírják a kánikulai időszakok többletterhelését.

Itt a vége a forróságnak – mutatjuk

Ugyan a következő egy-két nap még kitart, tovább fokozódik a forróság, de már egyre biztosabban kijelenthető, hogy péntekre mérséklődik a hőség. Csapadék azonban továbbra is inkább csak lokálisan valószínű. Kedden 41 fok is lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×